Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 30 octombrie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 441/2007 de modificare a Legii nr. 500/2002 privind finanțele publice
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 56 29 15 36 6 5 12 15
- voturi pentru (DA):151 56 29 3 30 6 5 11 11
- voturi împotrivă (NU):12 - - 10 2 - - - -
- abțineri:7 - - 2 2 - - - 3
- nu au votat:4 - - - 2 - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Becșenescu Dumitru PD-L -
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciuta Ștefan Minoritati DA
23. Buda Daniel PD-L -
24. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Codîrlă Liviu PD-L Abținere
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Cutean Vasile Emilian PSD DA
38. Diaconescu Marin PRM NU
39. Diaconescu Renică PNL DA
40. Dida Corneliu Ioan PSD DA
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Dragomir Dumitru PRM NU
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Liana Minoritati DA
48. Dumitrescu Zamfir - DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
55. Firczak Gheorghe Minoritati DA
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Furo Iuliu Ioan PRM NU
59. Gabor Gheorghe PNL DA
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Gerea Andrei Dominic PNL DA
62. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
63. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
64. Ghișe Ioan PNL DA
65. Godja Petru PSD DA
66. Gonțea Ion PD-L DA
67. Grigore Dan PD-L DA
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Hanganu Romeo Octavian - DA
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ifrim Mircea PRM DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iriza Marius PRM NU
78. Jipa Florina Ruxandra PRM Abținere
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Lificiu Petru - -
81. Liga Dănuț PD-L DA
82. Longher Ghervazen Minoritati DA
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Magheru Paul PRM NU
85. Man Mircea PD-L DA
86. Manta Pantelimon PNL DA
87. Marian Dan Mihai PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Matei Cătălin Lucian PSD DA
90. Mazăre Alexandru PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
94. Mătușa Tudor PRM NU
95. Meir Nati - DA
96. Merce Ilie PRM DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
99. Mircea Costache PRM NU
100. Mircovici Niculae Minoritati DA
101. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
102. Mitrea Manuela PSD DA
103. Mitrea Miron Tudor PSD DA
104. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
105. Mocanu Alexandru PD-L DA
106. Mohora Tudor PSD DA
107. Moisoiu Adrian PRM NU
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu - DA
110. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
111. Movilă Petru PD-L DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nedelcu Gabriela PSD DA
117. Nica Dan PSD DA
118. Niță Constantin PSD DA
119. Olarean Aurel PD-L DA
120. Ovidenie Costel - DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pascu Bogdan PC DA
123. Paveliu Marian Sorin - Abținere
124. Păun Nicolae Minoritati -
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Ponta Victor-Viorel PSD DA
127. Popa Cornel PNL DA
128. Popa Nicolae PNL DA
129. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
130. Preda Cezar-Florin PD-L DA
131. Pruteanu Vasile - DA
132. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
133. Pupeză Viorel PSD DA
134. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
135. Pușcaș Vasile PSD DA
136. Pușcă Mircea Valer PNL DA
137. Rus Ioan Aurel PRM NU
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Sanda Victor PSD DA
140. Sandu Gabriel - Abținere
141. Sasu Ion PSD DA
142. Săniuță Marian-Florian PSD DA
143. Sârb Gheorghe PD-L DA
144. Sârbu Marian PSD DA
145. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
146. Sirețeanu Mihail PSD DA
147. Sóki Béla UDMR DA
148. Stativă Irinel Ioan PSD DA
149. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
150. Stoica Ion - DA
151. Străchinaru Petre PD-L DA
152. Strungă Emil PNL DA
153. Știrbeț Cornel - DA
154. Tabără Valeriu PD-L DA
155. Timar Liviu PSD DA
156. Timiș Ioan PNL DA
157. Todoran Pavel PSD DA
158. Toma Florentina Marilena PSD DA
159. Toró Tiberiu UDMR DA
160. Tudor Constantin PD-L DA
161. Tudor Marcu PRM NU
162. Țundrea Ioan PC DA
163. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
164. Ujeniuc Dragoș - DA
165. Ungureanu Petre - DA
166. Ursărescu Dorinel PNL DA
167. Vainer Aurel Minoritati DA
168. Varga Attila UDMR DA
169. Vasile Aurelia PSD DA
170. Văsioiu Horia PD-L DA
171. Vlădoiu Aurel PSD DA
172. Voinea Florea PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail - DA
174. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 17:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro