Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2007 > 11:11 Versiunea pentru printare
Marți, 30 octombrie 2007, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 476/2007 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.49/2006 pentru modificarea și completarea unor acte normative care reglementează identificarea și înregistrarea ecvinelor și constituirea unei baze de date pentru acestea
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:184 56 29 17 40 8 7 11 16
- voturi pentru (DA):169 54 29 17 39 8 - 9 13
- voturi împotrivă (NU):10 1 - - - - 7 2 -
- abțineri:3 - - - - - - - 3
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Becșenescu Dumitru PD-L -
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Brînză William Gabriel PD-L DA
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Ciontu Corneliu PC NU
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Codîrlă Liviu PD-L DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cutean Vasile Emilian PSD DA
39. Diaconescu Marin PRM DA
40. Diaconescu Renică PNL DA
41. Dida Corneliu Ioan PSD DA
42. Dobre Traian PNL DA
43. Dorneanu Valer PSD DA
44. Dragomir Dumitru PRM DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Liana Minoritati DA
49. Dumitrescu Zamfir - DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC NU
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Gerea Andrei Dominic PNL DA
63. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
64. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Giurgiu Mircia - DA
67. Godja Petru PSD DA
68. Gonțea Ion PD-L DA
69. Grigore Dan PD-L DA
70. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
71. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ionescu Daniel PD-L DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
81. Iriza Marius PRM DA
82. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lificiu Petru - DA
86. Liga Dănuț PD-L DA
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Macaleți Costică PSD DA
89. Magheru Paul PRM DA
90. Man Mircea PD-L DA
91. Manta Pantelimon PNL DA
92. Marian Dan Mihai PNL DA
93. Matei Cătălin Lucian PSD DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Meir Nati - DA
99. Merce Ilie PRM DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircea Costache PRM DA
103. Mircovici Niculae Minoritati DA
104. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
105. Mitrea Manuela PSD DA
106. Mitrea Miron Tudor PSD DA
107. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
108. Mocanu Alexandru PD-L DA
109. Mohora Tudor PSD DA
110. Moisoiu Adrian PRM DA
111. Moldovan Emil Radu PSD DA
112. Momanu Corneliu - DA
113. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
114. Movilă Petru PD-L DA
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Năstase Adrian PSD DA
118. Nechita Aurel PSD DA
119. Nedelcu Gabriela PSD DA
120. Nica Dan PSD DA
121. Niță Constantin PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olarean Aurel PD-L DA
124. Ovidenie Costel - DA
125. Pambuccian Varujan Minoritati NU
126. Pascu Bogdan PC NU
127. Paveliu Marian Sorin - DA
128. Păun Nicolae Minoritati NU
129. Petrea Constantin PD-L DA
130. Ponta Victor-Viorel PSD NU
131. Popa Cornel PNL DA
132. Popa Daniela PC NU
133. Popa Nicolae PNL DA
134. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
135. Preda Cezar-Florin PD-L DA
136. Pruteanu Vasile - DA
137. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
138. Pupeză Viorel PSD DA
139. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
140. Pușcaș Vasile PSD -
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Rogin Marius PD-L DA
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
144. Rus Ioan Aurel PRM DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Sanda Victor PSD DA
147. Sandu Gabriel - Abținere
148. Sasu Ion PSD DA
149. Săniuță Marian-Florian PSD DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Sârbu Marian PSD DA
152. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sirețeanu Mihail PSD DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Stan Ion PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
159. Stoica Ion - DA
160. Străchinaru Petre PD-L DA
161. Strungă Emil PNL DA
162. Știrbeț Cornel - DA
163. Tabără Valeriu PD-L DA
164. Timar Liviu PSD DA
165. Timiș Ioan PNL DA
166. Todoran Pavel PSD DA
167. Toma Florentina Marilena PSD DA
168. Toró Tiberiu UDMR DA
169. Tudor Constantin PD-L DA
170. Tudor Marcu PRM DA
171. Țundrea Ioan PC NU
172. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
173. Ujeniuc Dragoș - DA
174. Ungureanu Petre - DA
175. Ursărescu Dorinel PNL DA
176. Vainer Aurel Minoritati DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasile Aurelia PSD DA
179. Văsioiu Horia PD-L DA
180. Vlădoiu Aurel PSD DA
181. Voinea Florea PSD DA
182. Zaharia Claudius Mihail - DA
183. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
184. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 0:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro