Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2007 > 11:12 Versiunea pentru printare
Marți, 30 octombrie 2007, ora 11:12

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-5
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 454/2007 privind constituirea Fondului special pentru locuințe sociale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:189 59 29 18 39 8 8 11 17
- voturi pentru (DA):120 57 28 1 2 8 4 10 10
- voturi împotrivă (NU):59 - 1 17 37 - 2 - 2
- abțineri:7 2 - - - - - - 5
- nu au votat:3 - - - - - 2 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Becșenescu Dumitru PD-L NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Brînză William Gabriel PD-L NU
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
21. Buciu Angela PRM NU
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
24. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
28. Călian Petru PD-L NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
33. Ciontu Corneliu PC -
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
36. Cocrea Olguța - NU
37. Codîrlă Liviu PD-L NU
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Cutean Vasile Emilian PSD DA
40. Diaconescu Marin PRM NU
41. Diaconescu Renică PNL DA
42. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
43. Dobre Traian PNL DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Dumitru PRM NU
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Liana Minoritati -
50. Dumitrescu Zamfir - DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM NU
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Găleteanu Monalisa PSD DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
65. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Giurgiu Mircia - NU
68. Glăvan Ștefan PC -
69. Godja Petru PSD DA
70. Gonțea Ion PD-L NU
71. Grigore Dan PD-L NU
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L NU
80. Ionescu Daniel PD-L NU
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
83. Iriza Marius PRM NU
84. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kovacs Attila UDMR DA
87. Lificiu Petru - DA
88. Liga Dănuț PD-L NU
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM NU
92. Man Mircea PD-L NU
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Martin Eduard-Stelian PSD DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM NU
103. Meir Nati - DA
104. Merce Ilie PRM NU
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM NU
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
110. Mitrea Manuela PSD DA
111. Mitrea Miron Tudor PSD DA
112. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
113. Mohora Tudor PSD DA
114. Moisoiu Adrian PRM NU
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu - DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Movilă Petru PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nica Dan PSD DA
125. Niță Constantin PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Olarean Aurel PD-L NU
128. Ovidenie Costel - DA
129. Pambuccian Varujan Minoritati DA
130. Paveliu Marian Sorin - Abținere
131. Păun Nicolae Minoritati DA
132. Petrea Constantin PD-L NU
133. Ponta Victor-Viorel PSD DA
134. Pop Claudiu Adrian PSD DA
135. Popa Cornel PNL DA
136. Popa Daniela PC DA
137. Popa Nicolae PNL DA
138. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
139. Preda Cezar-Florin PD-L NU
140. Pruteanu Vasile - DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
142. Pupeză Viorel PSD DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
144. Pușcaș Vasile PSD DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rogin Marius PD-L NU
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
149. Rus Ioan Aurel PRM NU
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu Gabriel - Abținere
153. Sasu Ion PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
155. Sârb Gheorghe PD-L NU
156. Sârbu Marian PSD DA
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sirețeanu Mihail PSD DA
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Stan Ion PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stoica Ion - Abținere
165. Străchinaru Petre PD-L NU
166. Strungă Emil PNL DA
167. Știrbeț Cornel - DA
168. Tabără Valeriu PD-L NU
169. Timar Liviu PSD DA
170. Timiș Ioan PNL DA
171. Todoran Pavel PSD DA
172. Toma Florentina Marilena PSD DA
173. Toró Tiberiu UDMR DA
174. Tudor Constantin PD-L NU
175. Tudor Marcu PRM NU
176. Țundrea Ioan PC NU
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș - DA
179. Ungureanu Petre - DA
180. Ursărescu Dorinel PNL DA
181. Vainer Aurel Minoritati DA
182. Varga Attila UDMR DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Văsioiu Horia PD-L NU
185. Vlădoiu Aurel PSD DA
186. Voinea Florea PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail - DA
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
189. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 15:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro