Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2007 > 11:13 Versiunea pentru printare
Marți, 30 octombrie 2007, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 446/2007 pentru modificarea art.4 din legea nr.90/2003 privind vânzarea spațiilor aflate în proprietatea statului sau a unităților administrativ-teritoriale, destinate partidelor politice
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:186 58 29 18 38 8 7 11 17
- voturi pentru (DA):117 55 28 1 1 8 7 9 8
- voturi împotrivă (NU):61 2 1 17 34 - - 1 6
- abțineri:7 1 - - 3 - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Becșenescu Dumitru PD-L NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Brînză William Gabriel PD-L NU
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
21. Buciu Angela PRM NU
22. Buciuta Ștefan Minoritati NU
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
25. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
29. Călian Petru PD-L NU
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
34. Ciontu Corneliu PC DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Codîrlă Liviu PD-L NU
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Diaconescu Marin PRM NU
42. Diaconescu Renică PNL DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru PRM NU
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Liana Minoritati -
51. Dumitrescu Zamfir - DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Duțu Stelian PD-L NU
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
66. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Giurgiu Mircia - DA
69. Glăvan Ștefan PC DA
70. Godja Petru PSD DA
71. Gonțea Ion PD-L NU
72. Grigore Dan PD-L NU
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hanganu Romeo Octavian - DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
80. Iordache Florin PSD DA
81. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
82. Iriza Marius PRM NU
83. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
85. Kovacs Attila UDMR DA
86. Lificiu Petru - DA
87. Liga Dănuț PD-L NU
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM NU
91. Man Mircea PD-L NU
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marian Dan Mihai PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD NU
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD NU
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
100. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
101. Mătușa Tudor PRM NU
102. Meir Nati - DA
103. Merce Ilie PRM NU
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PRM NU
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
109. Mitrea Manuela PSD DA
110. Mitrea Miron Tudor PSD DA
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
112. Mohora Tudor PSD DA
113. Moisoiu Adrian PRM NU
114. Moldovan Emil Radu PSD DA
115. Momanu Corneliu - NU
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
117. Movilă Petru PD-L Abținere
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nedelcu Gabriela PSD DA
123. Nica Dan PSD DA
124. Niță Constantin PSD DA
125. Olarean Aurel PD-L NU
126. Ovidenie Costel - DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Paveliu Marian Sorin - NU
129. Păun Nicolae Minoritati DA
130. Petrea Constantin PD-L NU
131. Ponta Victor-Viorel PSD DA
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Cornel PNL DA
134. Popa Nicolae PNL DA
135. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
136. Preda Cezar-Florin PD-L NU
137. Pruteanu Vasile - DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
139. Pupeză Viorel PSD DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Radan Mihai Minoritati DA
144. Rogin Marius PD-L NU
145. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
146. Rus Ioan Aurel PRM NU
147. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
148. Sanda Victor PSD DA
149. Sandu Gabriel - NU
150. Sasu Ion PSD DA
151. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
152. Sârb Gheorghe PD-L NU
153. Sârbu Marian PSD DA
154. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Stan Ion PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
161. Stoica Ion - Abținere
162. Străchinaru Petre PD-L NU
163. Strungă Emil PNL DA
164. Știrbeț Cornel - NU
165. Tabără Valeriu PD-L NU
166. Timar Liviu PSD DA
167. Timiș Ioan PNL DA
168. Todoran Pavel PSD DA
169. Toma Florentina Marilena PSD DA
170. Toró Tiberiu UDMR DA
171. Tudor Constantin PD-L NU
172. Tudor Marcu PRM NU
173. Țundrea Ioan PC DA
174. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
175. Ujeniuc Dragoș - NU
176. Ungureanu Petre - NU
177. Ursărescu Dorinel PNL DA
178. Vainer Aurel Minoritati DA
179. Varga Attila UDMR DA
180. Vasile Aurelia PSD DA
181. Văsioiu Horia PD-L NU
182. Vlădoiu Aurel PSD DA
183. Voinea Florea PSD DA
184. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
185. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
186. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro