Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2007 > 11:14 Versiunea pentru printare
Marți, 30 octombrie 2007, ora 11:14

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-7
Subiect vot: Vot final respingere
PL 469/2007 de modificare și completare a Legii nr. 550/2002 privind vânzarea spațiilor comerciale proprietate privată a statului și a celor de prestări servicii, aflate în administrarea consiliilor județene sau a consiliilor locale, precum și a celor aflate în patrimoniul regiilor autonome de interes local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:154 60 28 18 3 8 7 13 17
- voturi pentru (DA):135 56 28 16 - 8 7 12 8
- voturi împotrivă (NU):6 2 - - - - - - 4
- abțineri:11 2 - 2 2 - - - 5
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Bădălău Niculae PSD DA
8. Băeșu George PSD DA
9. Becșenescu Dumitru PD-L Abținere
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bivolaru Ioan PSD DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Buciu Angela PRM DA
16. Buciuta Ștefan Minoritati DA
17. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
18. Calimente Mihăiță PNL DA
19. Cantaragiu Bogdan PD-L -
20. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
21. Călin Ion PSD DA
22. Chiper Gheorghe PSD DA
23. Ciontu Corneliu PC DA
24. Ciopraga Mircea PNL DA
25. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
26. Cocrea Olguța - DA
27. Codîrlă Liviu PD-L Abținere
28. Crăciunescu Grigore PNL DA
29. Cutean Vasile Emilian PSD DA
30. Diaconescu Marin PRM DA
31. Diaconescu Renică PNL DA
32. Dida Corneliu Ioan PSD DA
33. Dobre Traian PNL DA
34. Dorneanu Valer PSD DA
35. Dragomir Dumitru PRM DA
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
38. Dumitrescu Liana Minoritati DA
39. Dumitrescu Zamfir - DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dușa Mircea PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
45. Firczak Gheorghe Minoritati DA
46. Florea Damian PC DA
47. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL DA
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
53. Ghișe Ioan PNL DA
54. Giurgiu Mircia - DA
55. Glăvan Ștefan PC DA
56. Godja Petru PSD DA
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
58. Hanganu Romeo Octavian - DA
59. Hoban Ioan PNL DA
60. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Ifrim Mircea PRM DA
64. Iordache Florin PSD DA
65. Iriza Marius PRM DA
66. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
67. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
68. Kovacs Attila UDMR DA
69. Lificiu Petru - DA
70. Longher Ghervazen Minoritati DA
71. Macaleți Costică PSD DA
72. Magheru Paul PRM DA
73. Manta Pantelimon PNL DA
74. Marian Dan Mihai PNL DA
75. Marin Constantin PSD DA
76. Martin Eduard-Stelian PSD DA
77. Matei Cătălin Lucian PSD DA
78. Mazăre Alexandru PSD NU
79. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
80. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
81. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
82. Mătușa Tudor PRM DA
83. Meir Nati - DA
84. Merce Ilie PRM DA
85. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
86. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
87. Mircea Costache PRM DA
88. Mircovici Niculae Minoritati DA
89. Mitrea Manuela PSD DA
90. Mitrea Miron Tudor PSD DA
91. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
92. Mohora Tudor PSD DA
93. Moisoiu Adrian PRM DA
94. Moldovan Emil Radu PSD DA
95. Momanu Corneliu - NU
96. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Nassar Rodica PSD DA
99. Năstase Adrian PSD DA
100. Nechita Aurel PSD DA
101. Nedelcu Gabriela PSD DA
102. Nica Dan PSD DA
103. Niță Constantin PSD DA
104. Ovidenie Costel - DA
105. Pambuccian Varujan Minoritati DA
106. Paveliu Marian Sorin - Abținere
107. Păun Nicolae Minoritati DA
108. Ponta Victor-Viorel PSD DA
109. Pop Claudiu Adrian PSD DA
110. Popa Cornel PNL DA
111. Popa Nicolae PNL DA
112. Pruteanu Vasile - DA
113. Pupeză Viorel PSD DA
114. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
115. Pușcaș Vasile PSD DA
116. Pușcă Mircea Valer PNL DA
117. Radan Mihai Minoritati DA
118. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
119. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
120. Sandu Gabriel - Abținere
121. Sasu Ion PSD DA
122. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
123. Sârbu Marian PSD DA
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Sirețeanu Mihail PSD DA
126. Sóki Béla UDMR DA
127. Stan Ioan PSD DA
128. Stan Ion PSD DA
129. Stativă Irinel Ioan PSD DA
130. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
131. Stoica Ion - Abținere
132. Strungă Emil PNL DA
133. Știrbeț Cornel - NU
134. Tărniceru Petru PSD DA
135. Timar Liviu PSD DA
136. Timiș Ioan PNL DA
137. Todoran Pavel PSD DA
138. Toma Florentina Marilena PSD DA
139. Toró Tiberiu UDMR DA
140. Tudor Marcu PRM DA
141. Țundrea Ioan PC DA
142. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
143. Ujeniuc Dragoș - NU
144. Ungureanu Petre - NU
145. Ursărescu Dorinel PNL DA
146. Vainer Aurel Minoritati DA
147. Varga Attila UDMR DA
148. Vasile Aurelia PSD DA
149. Vlădoiu Aurel PSD DA
150. Voicu Cătălin PSD DA
151. Voinea Florea PSD DA
152. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
153. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
154. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 0:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro