Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2006 > 18:01 Versiunea pentru printare
Luni, 6 februarie 2006, ora 18:01

Subiect vot: PL-x 480/2005 - PL privind obligatiunile ipotecare.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:189 66 45 11 21 16 10 9 11
- voturi pentru (DA):169 59 44 9 21 13 10 8 5
- voturi împotrivă (NU):11 2 - 1 - 3 - - 5
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:6 3 1 - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buciuta Ștefan Minoritati DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Cantaragiu Bogdan - DA
23. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
24. Călian Petru PC DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocâlteu Alexandru - NU
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Cocrea Olguța - DA
35. Constantinescu Anca PD-L DA
36. Constantinescu Viorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Dan Iosif PSD Abținere
39. Dida Corneliu Ioan PSD DA
40. Dobre Traian PNL DA
41. Dorneanu Valer PSD DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Dumitrescu Zamfir PSD DA
44. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Dumitru Ion PSD DA
47. Dușa Mircea PSD DA
48. Duțu Stelian PD-L DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Faina Constantin PC DA
51. Fenechiu Relu PNL DA
52. Florea Damian PC DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Găleteanu Monalisa PSD DA
57. Gerea Andrei Dominic PNL DA
58. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
59. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
60. Ghișe Ioan PNL -
61. Giurgiu Mircia - -
62. Gonțea Ion PD-L DA
63. Grigore Dan - DA
64. Grosaru Mircea Minoritati DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
67. Hanganu Romeo Octavian PC DA
68. Hoban Ioan PNL DA
69. Hoinaru Marian PNL DA
70. Iancu Iulian PSD -
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L DA
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PC DA
77. Iriza Marius PRM DA
78. Iustian Mircea Teodor PNL DA
79. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
80. Kelemen Hunor UDMR NU
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Kovacs Attila UDMR DA
85. Lakatos Petru UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L DA
87. Lificiu Petru - DA
88. Liga Dănuț - DA
89. Luchian Ion PNL DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Manda Iulian Claudiu PSD DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PC DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Meir Nati - NU
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
103. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
104. Mircea Costache PRM NU
105. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
106. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
107. Mînzînă Ion PRM Abținere
108. Mocanu Alexandru PD-L DA
109. Mocanu Vasile PSD DA
110. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
111. Mohora Tudor PSD -
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu PNL DA
115. Movilă Petru PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năstase Adrian PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nedelcu Gabriela PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
123. Niță Constantin PSD DA
124. Nițulescu Teodor PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oancea Viorel PNL DA
127. Olarean Aurel PD-L DA
128. Ovidenie Costel - NU
129. Palăr Ionel PNL DA
130. Pardău Dumitru PNL DA
131. Paveliu Marian Sorin PNL DA
132. Ponta Victor-Viorel PSD DA
133. Popa Cornel PNL DA
134. Popa Nicolae PC DA
135. Popescu Florin Aurelian PNL DA
136. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
137. Preda Ion PNL DA
138. Pruteanu Vasile PNL DA
139. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
140. Pupeză Viorel PSD DA
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Racoceanu Viorel PD-L DA
144. Radan Mihai Minoritati DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
147. Sanda Victor PSD DA
148. Sandu-Capră Mihai PNL DA
149. Sasu Ion PSD DA
150. Săpunaru Nini PNL DA
151. Sârb Gheorghe PSD DA
152. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
153. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Soporan Vasile Filip PSD DA
158. Stan Ioan PSD -
159. Stanciu Anghel PSD NU
160. Stănescu Cristian PRM DA
161. Stoica Ion - NU
162. Străchinaru Petre PD-L DA
163. Strungă Emil PNL DA
164. Szekely Levente Csaba UDMR DA
165. Știrbeț Cornel PNL DA
166. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
167. Știreanu Octavian PSD DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Timar Liviu PSD DA
170. Timiș Ioan PSD Abținere
171. Todoran Pavel PSD DA
172. Toma Florentina Marilena PSD DA
173. Toma Horia-Victor PNL DA
174. Turcan Raluca PNL DA
175. Țundrea Ioan PC DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Petre PNL DA
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Ursărescu Dorinel PNL DA
181. Vasile Aurelia PSD DA
182. Vălean Adina Ioana PNL DA
183. Văsioiu Horia PD-L DA
184. Vlădoiu Aurel PSD DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Voinea Florea PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
188. Zegrean Augustin PD-L DA
189. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 iulie 2019, 13:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro