Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-41
Subiect vot: Vot final
PL 239/2007 pentru modificarea și completarea Legii securității și sănătății în muncă nr.319 din 14 iulie 2006
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 58 36 18 40 16 7 9 14
- voturi pentru (DA):84 57 - 18 2 - 2 - 5
- voturi împotrivă (NU):108 1 36 - 37 16 4 8 6
- abțineri:6 - - - 1 - 1 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Almășan Liviu PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Becșenescu Dumitru PD-L NU
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
22. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati NU
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Canacheu Costică PD-L NU
32. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PD-L NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL NU
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
40. Ciontu Corneliu PC DA
41. Ciopraga Mircea PNL NU
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PD-L NU
46. Constantinescu Anca PD-L NU
47. Crăciunescu Grigore PNL NU
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PNL NU
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL NU
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati Abținere
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR NU
62. Eserghep Gelil PRM DA
63. Faina Constantin PC NU
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL NU
66. Florea Damian PC NU
67. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL NU
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL NU
74. Gheorghe Valeriu PNL NU
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
76. Ghișe Ioan PNL NU
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Grigore Dan PD-L NU
79. Grosaru Mircea Minoritati NU
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
81. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
82. Hoban Ioan PNL NU
83. Hogea Vlad Gabriel - NU
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati NU
86. Ilie Cristian PD-L NU
87. Ionescu Daniel PD-L NU
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
90. Kelemen Hunor UDMR NU
91. Kerekes Károly UDMR NU
92. Kovacs Attila UDMR NU
93. Lakatos Petru UDMR NU
94. Lambrino Radu PD-L NU
95. Lificiu Petru PD-L NU
96. Longher Ghervazen Minoritati NU
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L NU
100. Manta Pantelimon PNL NU
101. Marian Dan Mihai PNL NU
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
105. Máté András-Levente UDMR NU
106. Matei Cătălin Lucian PSD DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
109. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
113. Micula Cătălin PNL NU
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mironescu Laurențiu PD-L NU
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
119. Mocanu Alexandru PD-L NU
120. Mocanu Vasile PSD DA
121. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Moldovan Emil Radu PSD DA
124. Momanu Corneliu - NU
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
126. Movilă Petru PD-L Abținere
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Năstase Adrian PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
135. Niță Constantin PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olarean Aurel PD-L DA
138. Oltean Ioan PD-L NU
139. Olteanu Bogdan PNL NU
140. Ovidenie Costel - Abținere
141. Palăr Ionel PNL NU
142. Pavelescu Aurelian - NU
143. Paveliu Marian Sorin - NU
144. Petrea Constantin PD-L NU
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Daniela PC Abținere
147. Popa Nicolae PNL NU
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
149. Preda Cezar-Florin PD-L NU
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Pupeză Viorel PSD DA
152. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL NU
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu Gabriel - Abținere
159. Sandu-Capră Mihai PNL NU
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD DA
162. Săpunaru Nini PNL NU
163. Sârb Gheorghe PD-L NU
164. Seres Dénes UDMR NU
165. Sirețeanu Mihail PSD DA
166. Sóki Béla UDMR NU
167. Soporan Vasile Filip PSD DA
168. Stanciu Anghel PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
171. Stoica Ion - DA
172. Străchinaru Petre PD-L NU
173. Strungă Emil PNL NU
174. Szekely Levente Csaba UDMR NU
175. Știucă Alecsandru PSD DA
176. Tabără Valeriu PD-L NU
177. Tamás Sándor UDMR NU
178. Timar Liviu PSD DA
179. Timiș Ioan PNL NU
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Toró Tiberiu UDMR NU
182. Tudor Constantin PD-L NU
183. Tudor Marcu PRM DA
184. Țundrea Ioan PC NU
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
186. Ujeniuc Dragoș - NU
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
188. Ursărescu Dorinel PNL NU
189. Varga Attila UDMR NU
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail - NU
196. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 septembrie 2019, 23:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro