Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 623/2007 pentru modificarea Legii nr. 360/2002 privind Statutul polițistului
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 56 36 18 42 16 7 10 12
- voturi pentru (DA):130 56 1 5 40 10 5 4 9
- voturi împotrivă (NU):61 - 35 12 2 4 1 6 1
- abțineri:3 - - - - 1 - - 2
- nu au votat:3 - - 1 - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bónis István UDMR NU
23. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Calimente Mihăiță PNL NU
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL NU
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL NU
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Codîrlă Liviu PD-L DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Crăciunescu Grigore PNL NU
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin PRM NU
47. Diaconescu Renică PNL NU
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru PRM NU
51. Dragomir Gheorghe PNL NU
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati NU
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PRM NU
60. Faina Constantin PC DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
62. Fenechiu Relu PNL NU
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL NU
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL NU
71. Gheorghe Valeriu PNL NU
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
73. Ghișe Ioan PNL NU
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Gonțea Ion PD-L DA
76. Grigore Dan PD-L DA
77. Grosaru Mircea Minoritati NU
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hoban Ioan PNL NU
81. Hogea Vlad Gabriel - DA
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ilie Cristian PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Kovacs Attila UDMR NU
92. Lambrino Radu PD-L DA
93. Lificiu Petru PD-L DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Man Mircea PD-L DA
98. Manda Iulian Claudiu PSD DA
99. Manta Pantelimon PNL NU
100. Marian Dan Mihai PNL NU
101. Marin Constantin PSD DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
110. Mătușa Tudor PRM NU
111. Merce Ilie PRM NU
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
113. Micula Cătălin PNL NU
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
123. Moisoiu Adrian PRM -
124. Momanu Corneliu - DA
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
126. Movilă Petru PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Năstase Adrian PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
135. Niță Constantin PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olarean Aurel PD-L DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL NU
140. Ovidenie Costel - DA
141. Palăr Ionel PNL NU
142. Pavelescu Aurelian - NU
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Pop Claudiu Adrian PSD DA
145. Popa Daniela PC DA
146. Popa Nicolae PNL NU
147. Popescu Ionica Constanța PC -
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Preda Cezar-Florin PD-L DA
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Pupeză Viorel PSD DA
152. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
153. Pușcă Mircea Valer PNL NU
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM NU
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu Gabriel - DA
159. Sandu-Capră Mihai PNL NU
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD DA
162. Săpunaru Nini PNL NU
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sirețeanu Mihail PSD DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Soporan Vasile Filip PSD DA
169. Stanciu Anghel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
172. Stoica Ion - Abținere
173. Străchinaru Petre PD-L DA
174. Strungă Emil PNL NU
175. Szekely Levente Csaba UDMR -
176. Tabără Valeriu PD-L NU
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Timiș Ioan PNL NU
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Toró Tiberiu UDMR DA
182. Tudor Constantin PD-L DA
183. Tudor Marcu PRM NU
184. Țundrea Ioan PC DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Ursărescu Dorinel PNL NU
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Attila UDMR NU
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
192. Vlase Petru Gabriel PSD DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail - DA
196. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 ianuarie 2022, 19:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro