Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2006 > 17:41 Versiunea pentru printare
Luni, 13 februarie 2006, ora 17:41

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 538/2005 privind executarea pedepselor și a măsurilor dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 59 47 13 26 18 11 - 6
- voturi pentru (DA):159 45 46 8 26 18 11 - 5
- voturi împotrivă (NU):19 13 - 5 - - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD NU
13. Băeșu George PSD NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Ioan PSD DA
24. Buzatu Dan Horațiu PNL -
25. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan - DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD NU
32. Ciocâlteu Alexandru - DA
33. Ciopraga Mircea PNL DA
34. Constantinescu Anca PD-L DA
35. Corlățean Titus PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Dan Iosif PSD NU
38. Diaconescu Marin PSD DA
39. Dobre Traian PNL DA
40. Dorneanu Valer PSD DA
41. Dragomir Gheorghe PNL DA
42. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
43. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
44. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Dușa Mircea PSD DA
47. Duțu Stelian PD-L DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Faina Constantin PC DA
50. Fenechiu Relu PNL DA
51. Florea Damian PC DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL DA
55. Gerea Andrei Dominic PNL DA
56. Gheorghe Valeriu PNL DA
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
59. Ghișe Ioan PNL DA
60. Glăvan Ștefan PC DA
61. Godja Petru PSD DA
62. Gonțea Ion PD-L DA
63. Grigore Dan - DA
64. Gubandru Aurel PSD DA
65. Hanganu Romeo Octavian PC DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL DA
68. Hoinaru Marian PNL DA
69. Igaș Traian Constantin PD-L DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Iordache Grațiela Denisa PC DA
72. Iustian Mircea Teodor PNL DA
73. Kelemen Hunor UDMR DA
74. Kerekes Károly UDMR DA
75. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
76. Kovacs Attila UDMR DA
77. Lakatos Petru UDMR DA
78. Lambrino Radu PD-L DA
79. Lificiu Petru - DA
80. Luchian Ion PNL DA
81. Macaleți Costică PSD DA
82. Manda Iulian Claudiu PSD NU
83. Marian Dan Mihai PNL DA
84. Marin Constantin PSD DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
86. Máté András-Levente UDMR DA
87. Matei Cătălin Lucian PSD NU
88. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
89. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
90. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
91. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
92. Merce Ilie PRM NU
93. Micula Cătălin PNL DA
94. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
95. Mircea Costache PRM DA
96. Mironescu Laurențiu PD-L DA
97. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
98. Mitrea Manuela PSD DA
99. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
100. Mînzînă Ion PRM DA
101. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
102. Mohora Tudor PSD DA
103. Moisoiu Adrian PRM DA
104. Moldovan Emil Radu PSD NU
105. Momanu Corneliu PNL DA
106. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
107. Movilă Petru PD-L DA
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Năstase Adrian PSD DA
111. Nechita Aurel PSD DA
112. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
113. Nica Dan PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
116. Nițulescu Teodor PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Oancea Viorel PNL DA
119. Olarean Aurel PD-L DA
120. Ovidenie Costel - DA
121. Palăr Ionel PNL DA
122. Pardău Dumitru PNL DA
123. Paveliu Marian Sorin PNL DA
124. Petrea Constantin PD-L DA
125. Plumb Rovana PSD DA
126. Ponta Victor-Viorel PSD NU
127. Popa Cornel PNL DA
128. Popa Nicolae PC DA
129. Popescu Dan Ioan PSD DA
130. Popescu Ionica Constanța PC DA
131. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
132. Preda Cezar-Florin PD-L DA
133. Preda Ion PNL DA
134. Pruteanu Vasile PNL DA
135. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
136. Pupeză Viorel PSD DA
137. Pușcaș Vasile PSD DA
138. Pușcă Mircea Valer PNL DA
139. Racoceanu Viorel PD-L DA
140. Rogin Marius PD-L DA
141. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Rușanu Dan Radu PNL DA
144. Sandu Gabriel PNL DA
145. Sasu Ion PSD DA
146. Săpunaru Nini PNL DA
147. Sârb Gheorghe PSD DA
148. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
149. Scutaru Adrian George PNL DA
150. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Soporan Vasile Filip PSD DA
154. Stan Ioan PSD DA
155. Stănescu Cristian PRM NU
156. Străchinaru Petre PD-L DA
157. Szekely Levente Csaba UDMR DA
158. Știrbeț Cornel PNL DA
159. Știreanu Octavian PSD DA
160. Tamás Sándor UDMR DA
161. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
162. Tărniceru Petru PSD DA
163. Timiș Ioan PSD NU
164. Toma Horia-Victor PNL DA
165. Toró Tiberiu UDMR DA
166. Tudor Marcu PRM DA
167. Turcan Raluca PNL DA
168. Țundrea Ioan PC DA
169. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
170. Ujeniuc Dragoș PNL DA
171. Ungureanu Petre PNL DA
172. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
173. Ursărescu Dorinel PNL DA
174. Vasile Aurelia PSD DA
175. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
176. Văsioiu Horia PD-L DA
177. Voicu Cătălin PSD NU
178. Voinea Florea PSD NU
179. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
180. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 7:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro