Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 11:29 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 11:29

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 664/2005 privind înființarea comunei Trei Sate, județul Mureș, prin reorganizarea comunei Ghindari
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:169 51 47 5 27 15 11 5 8
- voturi pentru (DA):147 43 43 5 23 15 9 5 4
- voturi împotrivă (NU):12 5 - - 3 - 2 - 2
- abțineri:4 2 - - - - - - 2
- nu au votat:6 1 4 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almășan Liviu PC NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andreica Romică PNL DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
11. Băeșu George PSD DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Brînză William Gabriel - Abținere
19. Buda Daniel PD-L DA
20. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
21. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
22. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
23. Calimente Mihăiță PNL -
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Călian Petru PC DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocâlteu Alexandru - NU
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
33. Cocrea Olguța - DA
34. Constantinescu Anca PD-L NU
35. Corlățean Titus PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Diaconescu Marin PSD DA
38. Diaconescu Renică PC DA
39. Dida Corneliu Ioan PSD DA
40. Dobre Traian PNL DA
41. Dragomir Dumitru PRM DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
44. Dumitrescu Liana Minoritati DA
45. Dumitrescu Zamfir PSD DA
46. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
47. Dumitriu Mihai PSD Abținere
48. Dumitru Ion PSD DA
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Duțu Stelian PD-L DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Fenechiu Relu PNL DA
53. Florea Damian PC DA
54. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
55. Gabor Gheorghe PNL DA
56. Găleteanu Monalisa PSD DA
57. Gerea Andrei Dominic PNL DA
58. Gheorghe Valeriu PNL DA
59. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
60. Ghișe Ioan PNL DA
61. Godja Petru PSD -
62. Gonțea Ion PD-L DA
63. Grosaru Mircea Minoritati DA
64. Gubandru Aurel PSD DA
65. Hanganu Romeo Octavian PC NU
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL DA
68. Igaș Traian Constantin PD-L DA
69. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
70. Ionescu Daniel - DA
71. Iordache Florin PSD DA
72. Iustian Mircea Teodor PNL DA
73. Kerekes Károly UDMR DA
74. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
75. Kovacs Attila UDMR DA
76. Lari-Iorga Leonida - DA
77. Longher Ghervazen Minoritati DA
78. Macaleți Costică PSD DA
79. Man Mircea PD-L DA
80. Manda Iulian Claudiu PSD DA
81. Manta Pantelimon PC DA
82. Marian Dan Mihai PNL -
83. Marin Constantin PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Máté András-Levente UDMR DA
86. Matei Cătălin Lucian PSD DA
87. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
88. Mănescu Rareș Șerban PNL -
89. Micula Cătălin PNL DA
90. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
91. Mircovici Niculae Minoritati DA
92. Mironescu Laurențiu PD-L DA
93. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
94. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
95. Mocanu Alexandru PD-L DA
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
98. Mocioalcă Ion PSD DA
99. Moldovan Emil Radu PSD NU
100. Momanu Corneliu PNL DA
101. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
102. Movilă Petru PD-L DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Nassar Rodica PSD DA
105. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
106. Nițulescu Teodor PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oancea Viorel PNL DA
109. Olarean Aurel PD-L DA
110. Oprea Gabriel PSD DA
111. Ovidenie Costel - DA
112. Pardău Dumitru PNL DA
113. Paveliu Marian Sorin PNL DA
114. Petrea Constantin PD-L DA
115. Ponta Victor-Viorel PSD DA
116. Popa Cornel PNL DA
117. Popescu Florin Aurelian PNL DA
118. Popescu Ionica Constanța PC DA
119. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
120. Preda Cezar-Florin PD-L DA
121. Preda Ion PNL DA
122. Pruteanu Vasile PNL DA
123. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
124. Pupeză Viorel PSD DA
125. Pușcaș Vasile PSD DA
126. Pușcă Mircea Valer PNL DA
127. Rădulescu Cristian PD-L DA
128. Rogin Marius PD-L DA
129. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
130. Rus Ioan Aurel PRM DA
131. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
132. Rușanu Dan Radu PNL DA
133. Sanda Victor PSD NU
134. Sandu Gabriel PNL DA
135. Sandu-Capră Mihai PNL DA
136. Sasu Ion PSD DA
137. Săniuță Marian-Florian PSD NU
138. Săpunaru Nini PNL -
139. Sârb Gheorghe PSD DA
140. Sârbu Marian PSD DA
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Sirețeanu Mihail PSD DA
143. Sóki Béla UDMR DA
144. Soporan Vasile Filip PSD DA
145. Stan Ioan PSD DA
146. Stoica Ion - Abținere
147. Străchinaru Petre PD-L DA
148. Strungă Emil PNL DA
149. Szekely Levente Csaba UDMR DA
150. Știrbeț Cornel PNL DA
151. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
152. Tamás Sándor UDMR DA
153. Tămagă Constantin PSD DA
154. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
155. Timar Liviu PSD DA
156. Toma Horia-Victor PNL DA
157. Toró Tiberiu UDMR DA
158. Tudor Constantin PC DA
159. Turcan Raluca PNL DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ungureanu Petre PNL DA
162. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Văsioiu Horia PD-L DA
165. Vlădoiu Aurel PSD DA
166. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
167. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
168. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
169. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 3:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro