Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 663/2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.180/2005 pentru ratificarea Acordului de împrumut, în valoare de 60,0 milioane dolari SUA, dintre România, reprezentată de Ministerul Finanțelor Publice, și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare pentru finanțarea Proiectului "Economia bazată pe cunoaștere", semnat la București la 8 decembrie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:229 80 54 12 32 14 17 9 11
- voturi pentru (DA):217 73 53 10 32 14 17 9 9
- voturi împotrivă (NU):7 6 - - - - - - 1
- abțineri:3 1 - 2 - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Brînză William Gabriel - NU
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
25. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Cantaragiu Bogdan - DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călian Petru PC DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru - DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Constantinescu Anca PD-L DA
39. Constantinescu Viorel PSD DA
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Dan Iosif PSD NU
44. Diaconescu Marin PSD DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitrescu Zamfir PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Faina Constantin PC DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Gheorghe Valeriu PNL DA
66. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
67. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Giurescu Ion PSD DA
70. Giurgiu Mircia - -
71. Glăvan Ștefan PC DA
72. Godja Petru PSD DA
73. Gonțea Ion PD-L DA
74. Grigore Dan - DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Hanganu Romeo Octavian PC DA
78. Hellvig Eduard Raul PC DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hoinaru Marian PNL DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PC DA
86. Iriza Marius PRM DA
87. Iustian Mircea Teodor PNL -
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kovacs Attila UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Man Mircea PD-L DA
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PC DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
113. Mircea Costache PRM DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu PNL DA
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Movilă Petru PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD Abținere
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
133. Niță Constantin PSD DA
134. Nițulescu Teodor PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Oancea Viorel PNL DA
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pardău Dumitru PNL DA
143. Pascu Bogdan PC DA
144. Pavelescu Aurelian - DA
145. Paveliu Marian Sorin PNL DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Plumb Rovana PSD DA
148. Ponta Victor-Viorel PSD NU
149. Pop Claudiu Adrian PSD DA
150. Popa Cornel PNL DA
151. Popa Daniela PC DA
152. Popa Nicolae PC DA
153. Popescu Dan Ioan PSD DA
154. Popescu Florin Aurelian PNL DA
155. Popescu Ionica Constanța PC DA
156. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
157. Preda Cezar-Florin PD-L DA
158. Preda Ion PNL DA
159. Pruteanu Vasile PNL DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
161. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
162. Pușcaș Vasile PSD DA
163. Pușcă Mircea Valer PNL DA
164. Racoceanu Viorel PD-L DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Sanda Victor PSD NU
171. Sandu Gabriel PNL DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD NU
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârb Gheorghe PSD DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sirețeanu Mihail PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stan Ion PSD NU
187. Stănescu Cristian PRM DA
188. Stănescu Mircea PD-L DA
189. Stănișoară Mihai PD-L DA
190. Stoica Ion - DA
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Șandru Marcela Lavinia - DA
194. Știrbeț Cornel PNL DA
195. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
196. Știreanu Octavian PSD DA
197. Știucă Alecsandru PSD DA
198. Tabără Valeriu PD-L DA
199. Tamás Sándor UDMR DA
200. Tămagă Constantin PSD DA
201. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
202. Tărniceru Petru PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Timiș Ioan PSD DA
205. Todoran Pavel PSD DA
206. Toma Horia-Victor PNL DA
207. Toró Tiberiu UDMR DA
208. Tudor Constantin PC DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Țundrea Ioan PC DA
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
212. Ujeniuc Dragoș PNL DA
213. Ungureanu Petre PNL DA
214. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
215. Ursărescu Dorinel PNL DA
216. Varga Attila UDMR DA
217. Vasile Aurelia PSD DA
218. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
219. Vălean Adina Ioana PNL DA
220. Văsioiu Horia PD-L DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlădoiu Aurel PSD DA
223. Voicu Cătălin PSD NU
224. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
225. Voinea Florea PSD DA
226. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
227. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
228. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
229. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 8:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro