Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 4/2006 pentru ratificarea Acordului între România și Republica Italiană asupra transferării persoanelor condamnate cărora li s-a aplicat măsura expulzării sau aceea a conducerii la frontieră, semnat la Roma la 13 septembrie 2003
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:225 79 55 11 32 13 14 10 11
- voturi pentru (DA):218 73 55 11 32 12 14 10 11
- voturi împotrivă (NU):5 4 - - - 1 - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Brînză William Gabriel - DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan - DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD NU
50. Diaconescu Marin PSD DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir PSD DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurescu Ion PSD DA
73. Giurgiu Mircia - DA
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan - DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Hellvig Eduard Raul PC DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hoinaru Marian PNL DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lambrino Radu PD-L DA
90. Liga Dănuț - DA
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Man Mircea PD-L DA
96. Manda Iulian Claudiu PSD DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Manta Pantelimon PC DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
117. Mînzînă Ion PRM DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Moldovan Emil Radu PSD DA
122. Momanu Corneliu PNL DA
123. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
124. Movilă Petru PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
134. Niță Constantin PSD DA
135. Nițulescu Teodor PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel PNL DA
138. Olarean Aurel PD-L DA
139. Oltean Ioan PD-L DA
140. Olteanu Bogdan PNL DA
141. Ovidenie Costel - DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pardău Dumitru PNL DA
145. Pascu Bogdan PC DA
146. Pavelescu Aurelian - DA
147. Paveliu Marian Sorin PNL DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Plumb Rovana PSD DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD DA
151. Pop Claudiu Adrian PSD DA
152. Popa Cornel PNL DA
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PC DA
155. Popescu Dan Ioan PSD DA
156. Popescu Florin Aurelian PNL DA
157. Popescu Ionica Constanța PC DA
158. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
159. Preda Cezar-Florin PD-L DA
160. Preda Ion PNL DA
161. Pruteanu Vasile PNL DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD -
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Raicu Romeo Marius PD-L DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rogin Marius PD-L DA
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM DA
172. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
173. Rușanu Dan Radu PNL DA
174. Sanda Victor PSD NU
175. Sandu Gabriel PNL DA
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârb Gheorghe PSD DA
181. Sârbu Marian PSD DA
182. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
185. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD NU
190. Stănescu Cristian PRM DA
191. Stănescu Mircea PD-L DA
192. Stănișoară Mihai PD-L DA
193. Stoica Ion - DA
194. Străchinaru Petre PD-L DA
195. Strungă Emil PNL DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Știrbeț Cornel PNL DA
198. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
199. Știreanu Octavian PSD DA
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tabără Valeriu PD-L DA
202. Tămagă Constantin PSD DA
203. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
204. Timar Liviu PSD DA
205. Timiș Ioan PSD DA
206. Toma Horia-Victor PNL DA
207. Toró Tiberiu UDMR DA
208. Tudor Constantin PC DA
209. Tudose Mihai PSD DA
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
212. Ujeniuc Dragoș PNL DA
213. Ungureanu Petre PNL DA
214. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
215. Ursărescu Dorinel PNL DA
216. Varga Attila UDMR DA
217. Vasile Aurelia PSD DA
218. Văsioiu Horia PD-L DA
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Vlădoiu Aurel PSD DA
221. Voicu Cătălin PSD NU
222. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
223. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
224. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
225. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 2:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro