Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:02 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:02

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 516/2007 de modificare și completare a Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 67 35 17 35 18 9 12 19
- voturi pentru (DA):195 65 35 3 35 18 9 12 18
- voturi împotrivă (NU):15 - - 14 - - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînză William Gabriel PD-L DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Codîrlă Liviu PD-L DA
42. Corlățean Titus PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin - DA
46. Diaconescu Renică PNL DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Mihai PSD Abținere
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Eserghep Gelil PRM NU
59. Faina Constantin PC DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM NU
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - NU
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Hanganu Romeo Octavian - DA
82. Hellvig Eduard Raul PC DA
83. Hogea Vlad Gabriel - DA
84. Hoinaru Marian - DA
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Iriza Marius PRM NU
96. Iustian Mircea Teodor - DA
97. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lificiu Petru PD-L DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manta Pantelimon PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
116. Merce Ilie PRM NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mircea Costache PRM NU
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM NU
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu - DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD -
139. Niță Constantin PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oancea Viorel - DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Ovidenie Costel - DA
145. Pascu Bogdan PC DA
146. Paveliu Marian Sorin - DA
147. Petrea Constantin PD-L DA
148. Podgorean Radu PSD DA
149. Pop Claudiu Adrian PSD DA
150. Popa Daniela PC DA
151. Popa Nicolae PNL DA
152. Popeangă Petre PRM NU
153. Popescu Ionica Constanța PC DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
156. Pușcaș Vasile PSD DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Rogin Marius PD-L DA
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM NU
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Rușanu Dan Radu PNL DA
165. Sandu Gabriel - DA
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Sârb Gheorghe PD-L DA
170. Sârbu Marian PSD DA
171. Scutaru Adrian George PNL DA
172. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Soporan Vasile Filip PSD DA
176. Stan Ioan PSD DA
177. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
178. Stănescu Cristian PRM NU
179. Stoica Ion - DA
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Szekely Levente Csaba UDMR DA
183. Știrbeț Cornel - DA
184. Știucă Alecsandru PSD DA
185. Tamás Sándor UDMR DA
186. Tămagă Constantin PSD DA
187. Timar Liviu PSD DA
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Todoran Pavel PSD DA
190. Toma Florentina Marilena PSD DA
191. Toma Horia-Victor PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Tudor Constantin PD-L DA
194. Tudor Marcu PRM NU
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turcan Raluca - DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș - DA
200. Ungureanu Petre - DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Vainer Aurel Minoritati DA
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Vlădoiu Aurel PSD DA
208. Voicu Cătălin PSD DA
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail - DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 ianuarie 2022, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro