Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 871/2007 pentru modificarea și completarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:253 80 43 16 57 19 10 15 13
- voturi pentru (DA):186 76 42 14 3 17 8 14 12
- voturi împotrivă (NU):59 2 - - 54 - 1 1 1
- abțineri:7 1 1 2 - 2 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal István UDMR DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bălu Marius PD-L NU
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Buda Ioan PSD NU
36. Bușoi Diana Maria PD-L NU
37. Buzatu Dan Horațiu - DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L NU
40. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
42. Călian Petru PD-L NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L NU
52. Constantinescu Anca PD-L NU
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin - DA
58. Diaconescu Renică PNL DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
63. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Eserghep Gelil PRM DA
73. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
74. Fenechiu Relu PNL DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Florea Damian PC DA
77. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Grigore Dan PD-L NU
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - NU
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hanganu Romeo Octavian - DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Hogea Vlad Gabriel PC DA
99. Hoinaru Marian PD-L NU
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Igaș Traian Constantin PD-L DA
103. Ilie Cristian PD-L NU
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
105. Ionescu Daniel PD-L NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
112. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
113. Kovacs Attila UDMR DA
114. Lakatos Petru UDMR DA
115. Lambrino Radu PD-L NU
116. Lari-Iorga Leonida - DA
117. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
118. Lificiu Petru PD-L NU
119. Liga Dănuț PD-L DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Luchian Ion PNL DA
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Magheru Paul PRM Abținere
124. Man Mircea PD-L NU
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manta Pantelimon PNL DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Meir Nati - DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
142. Mircea Costache PRM DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L NU
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
146. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
147. Mocanu Alexandru PD-L NU
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohora Tudor PSD DA
152. Moisoiu Adrian PRM DA
153. Moldovan Emil Radu PSD DA
154. Momanu Corneliu PD-L NU
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Movilă Petru PD-L NU
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năstase Adrian PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nedelcu Gabriela PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
166. Nistoran Dorin-Liviu - DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Nițulescu Teodor PC NU
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oancea Viorel PD-L NU
171. Olarean Aurel PD-L NU
172. Oltean Ioan PD-L NU
173. Olteanu Bogdan PNL Abținere
174. Oprea Gabriel PSD DA
175. Ovidenie Costel - DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pardău Dumitru PD-L NU
179. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
180. Păun Nicolae Minoritati DA
181. Petrea Constantin PD-L NU
182. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
183. Ponta Victor-Viorel PSD DA
184. Pop Claudiu Adrian PSD DA
185. Popa Cornel PNL DA
186. Popa Daniela PC DA
187. Popa Nicolae PNL DA
188. Popeangă Petre PRM DA
189. Popescu Florin Aurelian PD-L NU
190. Popescu Ionica Constanța PC DA
191. Preda Cezar-Florin PD-L NU
192. Pruteanu Vasile PD-L NU
193. Pupeză Viorel PSD DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Rădulescu Cristian PD-L NU
199. Rogin Marius PD-L NU
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
201. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
202. Rusu Liviu Alin PSD DA
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PD-L NU
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
208. Sârb Gheorghe PD-L NU
209. Sârbu Marian PSD DA
210. Scutaru Adrian George PNL DA
211. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sirețeanu Mihail PSD DA
214. Sóki Béla UDMR DA
215. Soporan Vasile Filip PSD DA
216. Stan Ioan PSD DA
217. Stanciu Anghel PSD DA
218. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
219. Stănescu Cristian PRM DA
220. Stoica Ion PD-L NU
221. Străchinaru Petre PD-L NU
222. Strungă Emil PNL DA
223. Szekely Levente Csaba UDMR DA
224. Știrbeț Cornel PD-L NU
225. Știreanu Octavian PSD DA
226. Știucă Alecsandru PSD DA
227. Tămagă Constantin PSD DA
228. Tănăsescu Tudor PSD DA
229. Tărniceru Petru PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Timiș Ioan PNL DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Florentina Marilena PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR Abținere
237. Tudor Constantin PD-L NU
238. Tudor Marcu PRM DA
239. Turcan Raluca PD-L NU
240. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
241. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
242. Ursărescu Dorinel PNL DA
243. Varga Attila UDMR DA
244. Vasile Aurelia PSD DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Văsioiu Horia PD-L NU
247. Vlădoiu Aurel PSD DA
248. Voicu Cătălin PSD DA
249. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
250. Voinea Florea PSD DA
251. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
252. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
253. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 6:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro