Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
PL 802/2007 Codului Silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:252 80 42 18 58 18 11 13 12
- voturi pentru (DA):170 70 42 - 6 18 10 13 11
- voturi împotrivă (NU):74 5 - 17 51 - 1 - -
- abțineri:5 2 - 1 1 - - - 1
- nu au votat:3 3 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD -
7. Antal István UDMR DA
8. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM Abținere
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Băeșu George PSD DA
15. Bălu Marius PD-L NU
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Buda Ioan PSD DA
35. Burnei Ion PSD DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L NU
39. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PD-L NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L NU
52. Constantinescu Anca PD-L NU
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin - DA
58. Diaconescu Renică PNL DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Eserghep Gelil PRM NU
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM NU
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - DA
87. Glăvan Ștefan PC DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Grigore Dan PD-L NU
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD DA
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Hellvig Eduard Raul PC DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Hogea Vlad Gabriel PC DA
96. Hoinaru Marian PD-L NU
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Igaș Traian Constantin PD-L DA
100. Ilie Cristian PD-L NU
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
102. Ionescu Daniel PD-L NU
103. Iordache Florin PSD -
104. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Kovacs Attila UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lambrino Radu PD-L NU
112. Lari-Iorga Leonida - DA
113. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
114. Lificiu Petru PD-L NU
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD DA
119. Magheru Paul PRM NU
120. Man Mircea PD-L NU
121. Manda Iulian Claudiu PSD DA
122. Manta Pantelimon PNL DA
123. Marian Dan Mihai PNL DA
124. Marin Constantin PSD DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD NU
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Cătălin Lucian PSD DA
129. Mazăre Alexandru PSD DA
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
131. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
132. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
133. Mătușa Tudor PRM NU
134. Meir Nati - DA
135. Merce Ilie PRM NU
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Micula Cătălin PNL DA
138. Mihalache Sorin Dan PSD DA
139. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
140. Mircea Costache PRM NU
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Laurențiu PD-L NU
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
145. Mocanu Alexandru PD-L NU
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohora Tudor PSD DA
150. Moisoiu Adrian PRM NU
151. Moldovan Emil Radu PSD DA
152. Momanu Corneliu PD-L NU
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Movilă Petru PD-L NU
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năstase Adrian PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nedelcu Gabriela PSD DA
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu - DA
165. Niță Constantin PSD DA
166. Nițulescu Teodor PC NU
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PD-L NU
169. Olarean Aurel PD-L NU
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Ovidenie Costel - DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pardău Dumitru PD-L DA
175. Pavelescu Aurelian - Abținere
176. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
177. Păun Nicolae Minoritati DA
178. Petrea Constantin PD-L NU
179. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
180. Plăiașu Gabriel PNL DA
181. Podgorean Radu PSD DA
182. Ponta Victor-Viorel PSD DA
183. Pop Claudiu Adrian PSD -
184. Popa Cornel PNL DA
185. Popa Daniela PC DA
186. Popa Nicolae PNL DA
187. Popeangă Petre PRM NU
188. Popescu Corneliu PD-L NU
189. Popescu Ionica Constanța PC DA
190. Preda Cezar-Florin PD-L NU
191. Pruteanu Vasile PD-L NU
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Pupeză Viorel PSD DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Rădulescu Cristian PD-L NU
199. Rogin Marius PD-L NU
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
201. Rus Ioan Aurel PRM NU
202. Rusu Liviu Alin PSD DA
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PD-L NU
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
208. Sârb Gheorghe PD-L NU
209. Sârbu Marian PSD DA
210. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
211. Scutaru Adrian George PNL DA
212. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sirețeanu Mihail PSD DA
215. Sóki Béla UDMR DA
216. Soporan Vasile Filip PSD DA
217. Stan Ioan PSD DA
218. Stan Ion PSD DA
219. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
220. Stănescu Cristian PRM NU
221. Stoica Ion PD-L NU
222. Străchinaru Petre PD-L Abținere
223. Strungă Emil PNL DA
224. Szekely Levente Csaba UDMR DA
225. Știrbeț Cornel PD-L NU
226. Știreanu Octavian PSD DA
227. Știucă Alecsandru PSD DA
228. Tămagă Constantin PSD NU
229. Tărniceru Petru PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Timiș Ioan PNL DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR DA
237. Tudor Marcu PRM NU
238. Turcan Raluca PD-L NU
239. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
240. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
241. Ursărescu Dorinel PNL DA
242. Varga Attila UDMR DA
243. Vasile Aurelia PSD DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Văsioiu Horia PD-L NU
246. Vlădoiu Aurel PSD DA
247. Voicu Cătălin PSD DA
248. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
249. Voinea Florea PSD DA
250. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
251. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
252. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 18:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro