Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.03.2008 > 17:31 Versiunea pentru printare
Luni, 3 martie 2008, ora 17:31

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Propunere
PL 818/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.47/1992 privind organizarea și funcționarea Curții Constituționale, a Codului de procedură civilă și a Codului de procedură penală
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:124 34 24 9 28 10 6 7 6
- voturi pentru (DA):57 33 4 5 1 6 2 4 2
- voturi împotrivă (NU):60 - 20 3 27 4 1 2 3
- abțineri:6 1 - - - - 3 1 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amet Aledin Minoritati NU
3. Andea Petru PSD DA
4. Ardelean Lia PC Abținere
5. Baban Ștefan PRM DA
6. Băluț Lucian PSD DA
7. Bentu Dumitru PSD DA
8. Bivolaru Ioan PSD DA
9. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
10. Bónis István UDMR DA
11. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
12. Buciu Angela PRM NU
13. Buda Daniel PD-L NU
14. Bușoi Diana Maria PD-L NU
15. Butnaru Vasile PSD DA
16. Calimente Mihăiță PNL NU
17. Canacheu Costică PD-L NU
18. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
19. Călian Petru PD-L NU
20. Câmpanu Liviu PNL NU
21. Chiș Filonaș PSD DA
22. Cindrea Ioan PSD DA
23. Cocrea Olguța - NU
24. Diaconescu Marin - NU
25. Dobre Traian PNL NU
26. Dorneanu Valer PSD DA
27. Dragomir Gheorghe PNL NU
28. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
29. Dumitrescu Liana Minoritati DA
30. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
31. Duțu Stelian PD-L NU
32. Erdei Dolóczki István UDMR DA
33. Faina Constantin PC Abținere
34. Florea Damian PC DA
35. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
36. Furo Iuliu Ioan PRM NU
37. Gabor Gheorghe PNL NU
38. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
39. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
40. Găleteanu Monalisa PSD DA
41. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
42. Giurgiu Mircia - NU
43. Gonțea Ion PD-L NU
44. Gubandru Aurel PSD DA
45. Hoban Ioan PNL NU
46. Iancu Iulian PSD DA
47. Ilie Cristian PD-L NU
48. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
49. Iordache Florin PSD DA
50. Iriza Marius PRM DA
51. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
52. Kerekes Károly UDMR NU
53. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
54. Lakatos Petru UDMR NU
55. Liga Dănuț PD-L NU
56. Longher Ghervazen Minoritati NU
57. Luchian Ion PNL NU
58. Manda Iulian Claudiu PSD DA
59. Manta Pantelimon PNL DA
60. Marin Constantin PSD DA
61. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
62. Máté András-Levente UDMR DA
63. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
64. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
65. Meir Nati - DA
66. Merce Ilie PRM -
67. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
68. Micula Cătălin PNL NU
69. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
70. Mircea Costache PRM DA
71. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
72. Mocanu Vasile PSD DA
73. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
74. Moisoiu Adrian PRM DA
75. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
76. Momanu Corneliu PD-L NU
77. Movilă Petru PD-L NU
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Nechita Aurel PSD DA
80. Nica Dan PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Olarean Aurel PD-L NU
83. Ovidenie Costel - DA
84. Palăr Ionel PNL NU
85. Pambuccian Varujan Minoritati DA
86. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
87. Popa Nicolae PNL NU
88. Popescu Corneliu PD-L NU
89. Popescu Ionica Constanța PC DA
90. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
91. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
92. Pușcaș Vasile PSD DA
93. Pușcă Mircea Valer PNL NU
94. Rădulescu Cristian PD-L NU
95. Rogin Marius PD-L NU
96. Rus Ioan Aurel PRM NU
97. Rusu Liviu Alin PSD DA
98. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
99. Sanda Victor PSD DA
100. Săniuță Marian-Florian PSD DA
101. Sârb Gheorghe PD-L NU
102. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Soporan Vasile Filip PSD DA
105. Stan Ioan PSD DA
106. Stoica Ion PD-L NU
107. Străchinaru Petre PD-L NU
108. Strungă Emil PNL NU
109. Szekely Levente Csaba UDMR DA
110. Tabără Valeriu PD-L NU
111. Timar Liviu PSD DA
112. Toma Florentina Marilena PSD DA
113. Toma Horia-Victor PNL DA
114. Turcan Raluca PD-L NU
115. Țundrea Ioan PC NU
116. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
117. Ujeniuc Dragoș PNL NU
118. Ungureanu Petre PD-L NU
119. Ursărescu Dorinel PNL NU
120. Vainer Aurel Minoritati DA
121. Varga Attila UDMR NU
122. Vasile Aurelia PSD DA
123. Vlădoiu Aurel PSD DA
124. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 iulie 2019, 7:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro