Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2008 > 11:08 Versiunea pentru printare
Marți, 4 martie 2008, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 15/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 82 33 13 38 14 8 10 4
- voturi pentru (DA):21 2 - 12 - - 7 - -
- voturi împotrivă (NU):166 68 33 1 38 12 1 9 4
- abțineri:5 3 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:10 9 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andreica Romică PD-L NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal István UDMR NU
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Barbu Gheorghe PD-L NU
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD NU
14. Băeșu George PSD NU
15. Băluț Lucian PSD NU
16. Bănicioiu Nicolae PSD NU
17. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
24. Bónis István UDMR NU
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati NU
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buda Ioan PSD -
31. Burnei Ion PSD -
32. Bușoi Diana Maria PD-L NU
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PD-L NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciopraga Mircea PNL NU
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD -
44. Constantinescu Viorel PSD NU
45. Crăciunescu Grigore PNL NU
46. Cutean Vasile Emilian PSD NU
47. Diaconescu Marin - NU
48. Dragomir Dumitru PRM NU
49. Dragomir Gheorghe PNL NU
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
52. Dumitrescu Liana Minoritati NU
53. Dumitrescu Zamfir - NU
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD Abținere
56. Dumitru Ion PSD NU
57. Duțu Stelian PD-L NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Faina Constantin PC DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
62. Florea Damian PC NU
63. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
64. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Georgescu Filip PSD NU
68. Gerea Andrei Dominic PNL NU
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
70. Ghișe Ioan PNL NU
71. Gonțea Ion PD-L NU
72. Gubandru Aurel PSD NU
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
74. Hanganu Romeo Octavian - NU
75. Hoban Ioan PNL NU
76. Hogea Vlad Gabriel PC DA
77. Hoinaru Marian PD-L NU
78. Hrebenciuc Viorel PSD NU
79. Igaș Traian Constantin PD-L NU
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Iordache Florin PSD NU
82. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
83. Kerekes Károly UDMR Abținere
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
85. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
86. Kovacs Attila UDMR NU
87. Lakatos Petru UDMR NU
88. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
89. Lificiu Petru PD-L NU
90. Liga Dănuț PD-L NU
91. Longher Ghervazen Minoritati NU
92. Macaleți Costică PSD NU
93. Manta Pantelimon PNL NU
94. Marin Constantin PSD -
95. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
96. Máté András-Levente UDMR NU
97. Matei Cătălin Lucian PSD NU
98. Mazăre Alexandru PSD NU
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
101. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
102. Meir Nati - NU
103. Merce Ilie PRM DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
105. Mihalache Sorin Dan PSD NU
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
107. Mircea Costache PRM DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
109. Mitrea Manuela PSD -
110. Mitrea Miron Tudor PSD NU
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocanu Vasile PSD NU
114. Mocioalcă Ion PSD NU
115. Mohora Tudor PSD NU
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD NU
118. Momanu Corneliu PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Năstase Adrian PSD NU
122. Nedelcu Gabriela PSD NU
123. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
124. Niță Constantin PSD NU
125. Olteanu Bogdan PNL NU
126. Oprea Gabriel PSD NU
127. Palăr Ionel PNL NU
128. Pardău Dumitru PD-L NU
129. Pascu Bogdan PC DA
130. Petrea Constantin PD-L NU
131. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
132. Plăiașu Gabriel PNL NU
133. Podgorean Radu PSD NU
134. Ponta Victor-Viorel PSD NU
135. Pop Claudiu Adrian PSD NU
136. Popa Nicolae PNL NU
137. Popeangă Petre PRM DA
138. Popescu Corneliu PD-L NU
139. Popescu Ionica Constanța PC DA
140. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
141. Pruteanu Vasile PD-L NU
142. Pupeză Viorel PSD NU
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcaș Vasile PSD NU
145. Pușcă Mircea Valer PNL NU
146. Rus Ioan Aurel PRM DA
147. Rusu Liviu Alin PSD NU
148. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
149. Rușanu Dan Radu PNL NU
150. Sanda Victor PSD DA
151. Sandu Gabriel PD-L NU
152. Sandu-Capră Mihai PNL NU
153. Sasu Ion PSD Abținere
154. Săniuță Marian-Florian PSD NU
155. Săpunaru Nini PNL NU
156. Sârb Gheorghe PD-L NU
157. Sârbu Marian PSD NU
158. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
159. Seres Dénes UDMR NU
160. Sirețeanu Mihail PSD -
161. Soporan Vasile Filip PSD NU
162. Stan Ioan PSD NU
163. Stan Ion PSD NU
164. Stanciu Anghel PSD NU
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
166. Stănescu Mircea PSD -
167. Stoica Ion PD-L NU
168. Străchinaru Petre PD-L NU
169. Strungă Emil PNL NU
170. Știrbeț Cornel PD-L NU
171. Știucă Alecsandru PSD NU
172. Tabără Valeriu PD-L NU
173. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
174. Tămagă Constantin PSD NU
175. Tănăsescu Tudor PSD NU
176. Tărniceru Petru PSD NU
177. Timar Liviu PSD NU
178. Timiș Ioan PNL NU
179. Todoran Pavel PSD NU
180. Toma Florentina Marilena PSD NU
181. Toró Tiberiu UDMR NU
182. Tudor Marcu PRM DA
183. Tudose Mihai PSD NU
184. Turcan Raluca PD-L NU
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
187. Ujeniuc Dragoș PNL NU
188. Ungureanu Petre PD-L NU
189. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
190. Ursărescu Dorinel PNL NU
191. Vainer Aurel Minoritati NU
192. Varga Attila UDMR NU
193. Vasile Aurelia PSD NU
194. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
195. Vlase Petru Gabriel PSD NU
196. Vlădoiu Aurel PSD DA
197. Voicu Cătălin PSD NU
198. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
199. Voinea Florea PSD NU
200. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
201. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
202. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 10:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro