Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2008 > 11:38 Versiunea pentru printare
Marți, 4 martie 2008, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Amendament respins de la art.9
PL 15/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:223 73 39 15 51 17 7 14 7
- voturi pentru (DA):72 1 39 2 - 16 1 13 -
- voturi împotrivă (NU):141 68 - 10 50 - 6 - 7
- abțineri:6 2 - 2 1 1 - - -
- nu au votat:4 2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andreica Romică PD-L NU
8. Antal István UDMR DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Barbu Gheorghe PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bănicioiu Nicolae PSD NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bivolaru Ioan PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM Abținere
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buda Ioan PSD NU
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
32. Bușoi Diana Maria PD-L NU
33. Butnaru Vasile PSD NU
34. Canacheu Costică PD-L Abținere
35. Călian Petru PD-L NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD NU
43. Cocrea Olguța - NU
44. Constantinescu Anca PD-L NU
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Marin - NU
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dragomir Dumitru PRM DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - NU
56. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Dumitru Ion PSD NU
59. Duțu Stelian PD-L NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC NU
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati -
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM -
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Gonțea Ion PD-L NU
78. Grigore Dan PD-L NU
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian - NU
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC NU
85. Hoinaru Marian PD-L NU
86. Igaș Traian Constantin PD-L NU
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
89. Iriza Marius PRM NU
90. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
98. Lificiu Petru PD-L NU
99. Liga Dănuț PD-L NU
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD NU
103. Man Mircea PD-L NU
104. Manda Iulian Claudiu PSD NU
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Martin Eduard-Stelian PSD NU
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD NU
113. Mazăre Alexandru PSD NU
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Meir Nati - NU
119. Merce Ilie PRM NU
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD NU
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM NU
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
126. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
127. Mînzînă Ion PRM Abținere
128. Mocanu Alexandru PD-L NU
129. Mocanu Vasile PSD NU
130. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
131. Mocioalcă Ion PSD NU
132. Moisoiu Adrian PRM NU
133. Moldovan Emil Radu PSD NU
134. Momanu Corneliu PD-L NU
135. Munteanu Ioan PSD NU
136. Nassar Rodica PSD NU
137. Năstase Adrian PSD NU
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Nedelcu Gabriela PSD NU
140. Nica Dan PSD NU
141. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
142. Olarean Aurel PD-L NU
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Oprea Gabriel PSD NU
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pardău Dumitru PD-L NU
147. Petrea Constantin PD-L NU
148. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
149. Podgorean Radu PSD NU
150. Ponta Victor-Viorel PSD NU
151. Pop Claudiu Adrian PSD NU
152. Popa Nicolae PNL DA
153. Popescu Corneliu PD-L NU
154. Popescu Florin Aurelian PD-L NU
155. Popescu Ionica Constanța PC NU
156. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
157. Preda Cezar-Florin PD-L NU
158. Pruteanu Vasile PD-L NU
159. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
160. Pupeză Viorel PSD NU
161. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
162. Pușcă Mircea Valer PNL DA
163. Radan Mihai Minoritati DA
164. Rădulescu Cristian PD-L NU
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
166. Rus Ioan Aurel PRM NU
167. Rusu Liviu Alin PSD NU
168. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
169. Rușanu Dan Radu PNL DA
170. Sanda Victor PSD NU
171. Sandu-Capră Mihai PNL DA
172. Sasu Ion PSD -
173. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
174. Săpunaru Nini PNL DA
175. Sârb Gheorghe PD-L NU
176. Sârbu Marian PSD NU
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Stan Ioan PSD NU
182. Stan Ion PSD NU
183. Stanciu Anghel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
186. Stoica Ion PD-L NU
187. Străchinaru Petre PD-L NU
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Știrbeț Cornel PD-L NU
191. Știreanu Octavian PSD NU
192. Tabără Valeriu PD-L NU
193. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
194. Tănăsescu Tudor PSD NU
195. Tărniceru Petru PSD NU
196. Teodorescu George Alin PSD DA
197. Timar Liviu PSD NU
198. Timiș Ioan PNL DA
199. Todoran Pavel PSD NU
200. Toma Florentina Marilena PSD NU
201. Toma Horia-Victor PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR DA
203. Tudor Constantin PD-L NU
204. Tudose Mihai PSD NU
205. Turcan Raluca PD-L NU
206. Țundrea Ioan PC NU
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș PNL DA
209. Ungureanu Petre PD-L NU
210. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Vainer Aurel Minoritati DA
213. Varga Attila UDMR DA
214. Vasile Aurelia PSD NU
215. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
216. Vlase Petru Gabriel PSD NU
217. Vlădoiu Aurel PSD NU
218. Voicu Cătălin PSD NU
219. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
220. Voinea Florea PSD NU
221. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
222. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
223. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 iulie 2019, 23:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro