Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2008 > 12:21 Versiunea pentru printare
Marți, 4 martie 2008, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Punctul 32, art.25
PL 15/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 77 40 17 52 14 6 14 10
- voturi pentru (DA):205 73 39 - 51 14 6 14 8
- voturi împotrivă (NU):17 - 1 16 - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:6 4 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PD-L DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
9. Avram Dumitru PRM NU
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD -
13. Băeșu George PSD DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM -
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PD-L DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin - DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD -
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - -
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Gușă Cozmin Horea - Abținere
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hogea Vlad Gabriel PC DA
87. Hoinaru Marian PD-L DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iriza Marius PRM NU
96. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lambrino Radu PD-L DA
101. Lari-Iorga Leonida - DA
102. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
103. Lificiu Petru PD-L DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM NU
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD -
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM NU
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PRM NU
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Mitrea Manuela PSD DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM NU
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu - DA
147. Niță Constantin PSD DA
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Oprea Gabriel PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pardău Dumitru PD-L DA
155. Pavelescu Aurelian - DA
156. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
159. Plăiașu Gabriel PNL DA
160. Podgorean Radu PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popeangă Petre PRM NU
166. Popescu Corneliu PD-L DA
167. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
168. Pruteanu Vasile PD-L DA
169. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
170. Pupeză Viorel PSD DA
171. Pușcaș Vasile PSD DA
172. Pușcă Mircea Valer PNL DA
173. Radan Mihai Minoritati DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM NU
177. Rusu Liviu Alin PSD DA
178. Rușanu Dan Radu PNL DA
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu Gabriel PD-L DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD DA
184. Sârb Gheorghe PD-L DA
185. Sârbu Marian PSD DA
186. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sóki Béla UDMR DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stanciu Anghel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
193. Stănescu Cristian PRM NU
194. Stoica Ion PD-L DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Știrbeț Cornel PD-L DA
198. Știreanu Octavian PSD DA
199. Știucă Alecsandru PSD DA
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
202. Tămagă Constantin PSD DA
203. Tănăsescu Tudor PSD DA
204. Tărniceru Petru PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Timiș Ioan PNL DA
207. Todoran Pavel PSD DA
208. Toma Florentina Marilena PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL NU
210. Toró Tiberiu UDMR DA
211. Tudor Constantin PD-L DA
212. Tudor Marcu PRM NU
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PD-L DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ujeniuc Dragoș PNL DA
218. Ungureanu Petre PD-L DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Attila UDMR DA
222. Vasile Aurelia PSD DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD -
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Cătălin PSD DA
227. Voinea Florea PSD DA
228. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
229. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 17:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro