Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2008 > 16:09 Versiunea pentru printare
Marți, 4 martie 2008, ora 16:09

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Pct.8, anexa cu amendamente respinse
PL 15/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:245 83 45 15 55 15 9 15 8
- voturi pentru (DA):132 70 1 - 54 - - 3 4
- voturi împotrivă (NU):42 4 - 14 - 3 6 11 4
- abțineri:62 3 42 - 1 12 3 1 -
- nu au votat:9 6 2 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal István UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC Abținere
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD -
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bărbulețiu Tiberiu PNL Abținere
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
19. Becșenescu Dumitru - NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL Abținere
27. Bónis István UDMR NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati NU
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL Abținere
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
42. Călian Petru PD-L DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL Abținere
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciopraga Mircea PNL Abținere
50. Cliveti Minodora PSD DA
51. Cocrea Olguța - NU
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PSD NU
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
56. Cristea Ioan PNL Abținere
57. Diaconescu Marin - DA
58. Dobre Traian PNL Abținere
59. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati NU
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L Abținere
69. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
70. Faina Constantin PC NU
71. Fenechiu Relu PNL Abținere
72. Firczak Gheorghe Minoritati NU
73. Florea Damian PC Abținere
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL Abținere
76. Furo Iuliu Ioan PRM NU
77. Gabor Gheorghe PNL -
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL Abținere
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
90. Hanganu Romeo Octavian - NU
91. Hellvig Eduard Raul PC NU
92. Hoban Ioan PNL Abținere
93. Hogea Vlad Gabriel PC NU
94. Hoinaru Marian PD-L DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Ifrim Mircea PRM -
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ilie Cristian PD-L DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PD-L DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Kelemen Hunor UDMR NU
104. Kerekes Károly UDMR Abținere
105. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
106. Kovacs Attila UDMR Abținere
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Lari-Iorga Leonida - DA
109. Lefter Ioan-Silviu PNL Abținere
110. Lificiu Petru PD-L DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati NU
113. Luchian Ion PNL Abținere
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM NU
116. Manolescu Oana Minoritati NU
117. Manta Pantelimon PNL Abținere
118. Marian Dan Mihai PNL Abținere
119. Marin Constantin PSD Abținere
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
122. Máté András-Levente UDMR Abținere
123. Matei Cătălin Lucian PSD DA
124. Mazăre Alexandru PSD DA
125. Mălaimare Mihai Adrian PNL Abținere
126. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
127. Mănescu Rareș Șerban PNL Abținere
128. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
129. Mătușa Tudor PRM NU
130. Merce Ilie PRM NU
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
132. Micula Cătălin PNL Abținere
133. Mihalache Sorin Dan PSD DA
134. Mihei Andrian-Sirojea PNL Abținere
135. Mircea Costache PRM NU
136. Mironescu Laurențiu PD-L DA
137. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
138. Mitrea Manuela PSD DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL Abținere
140. Mocanu Alexandru PD-L DA
141. Mocanu Vasile PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moisoiu Adrian PRM NU
144. Moldovan Emil Radu PSD DA
145. Momanu Corneliu PD-L DA
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
147. Movilă Petru PD-L DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Nassar Rodica PSD -
150. Năstase Adrian PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Nedelcu Gabriela PSD DA
153. Nica Dan PSD DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nicula Vasile Cosmin PSD -
157. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
158. Nistoran Dorin-Liviu - DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olarean Aurel PD-L DA
161. Olteanu Bogdan PNL Abținere
162. Ovidenie Costel - NU
163. Palăr Ionel PNL Abținere
164. Pambuccian Varujan Minoritati NU
165. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
168. Podgorean Radu PSD DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Claudiu Adrian PSD -
171. Popa Cornel PNL -
172. Popa Daniela PC NU
173. Popa Nicolae PNL Abținere
174. Popeangă Petre PRM NU
175. Popescu Corneliu PD-L DA
176. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
177. Popescu Ionica Constanța PC NU
178. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
179. Pruteanu Vasile PD-L DA
180. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
181. Pupeză Viorel PSD DA
182. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
183. Pușcaș Vasile PSD DA
184. Pușcă Mircea Valer PNL Abținere
185. Radan Mihai Minoritati NU
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM NU
189. Rusu Liviu Alin PSD DA
190. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
191. Rușanu Dan Radu PNL DA
192. Sanda Victor PSD DA
193. Sandu Gabriel PD-L DA
194. Sandu-Capră Mihai PNL Abținere
195. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
196. Săpunaru Nini PNL Abținere
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
199. Scutaru Adrian George PNL Abținere
200. Seres Dénes UDMR Abținere
201. Sóki Béla UDMR Abținere
202. Soporan Vasile Filip PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stanciu Anghel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
207. Stoica Ion PD-L DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL Abținere
210. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
211. Știrbeț Cornel PD-L DA
212. Știreanu Octavian PSD DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
215. Tămagă Constantin PSD DA
216. Tănăsescu Tudor PSD DA
217. Tărniceru Petru PSD DA
218. Timar Liviu PSD DA
219. Timiș Ioan PNL Abținere
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Florentina Marilena PSD DA
222. Toma Horia-Victor PNL Abținere
223. Toró Tiberiu UDMR Abținere
224. Tudor Constantin PD-L DA
225. Tudor Marcu PRM NU
226. Tudose Mihai PSD DA
227. Turcan Raluca PD-L DA
228. Țundrea Ioan PC Abținere
229. Uioreanu Horea-Dorin PNL Abținere
230. Ujeniuc Dragoș PNL Abținere
231. Ungureanu Petre PD-L DA
232. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
233. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
234. Vainer Aurel Minoritati NU
235. Varga Attila UDMR Abținere
236. Vasile Aurelia PSD DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD -
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Voicu Cătălin PSD DA
240. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
241. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
242. Voinea Florea PSD DA
243. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
244. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
245. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 iulie 2019, 1:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro