Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2008 > 16:10 Versiunea pentru printare
Marți, 4 martie 2008, ora 16:10

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Pct.9, anexa cu amendamente respinse
PL 15/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 85 41 14 53 16 9 15 9
- voturi pentru (DA):140 78 - - 51 - - 4 7
- voturi împotrivă (NU):34 1 - 13 - 2 7 10 1
- abțineri:60 3 38 1 1 13 2 1 1
- nu au votat:8 3 3 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal István UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC Abținere
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bălu Marius PD-L DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL Abținere
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
21. Becșenescu Dumitru - DA
22. Bejinariu Eugen PSD NU
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL Abținere
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati NU
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
37. Burnei Ion PSD DA
38. Bușoi Diana Maria PD-L DA
39. Butnaru Vasile PSD DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL Abținere
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciopraga Mircea PNL Abținere
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
56. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
57. Cristea Ioan PNL -
58. Diaconescu Marin - DA
59. Dobre Traian PNL -
60. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati NU
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L Abținere
70. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
71. Faina Constantin PC NU
72. Firczak Gheorghe Minoritati NU
73. Florea Damian PC Abținere
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL Abținere
76. Furo Iuliu Ioan PRM NU
77. Gabor Gheorghe PNL Abținere
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL Abținere
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
90. Hanganu Romeo Octavian - DA
91. Hellvig Eduard Raul PC NU
92. Hoban Ioan PNL Abținere
93. Hogea Vlad Gabriel PC NU
94. Hoinaru Marian PD-L DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Ilie Cristian PD-L DA
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PD-L DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Kelemen Hunor UDMR NU
103. Kerekes Károly UDMR Abținere
104. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
105. Kovacs Attila UDMR Abținere
106. Lakatos Petru UDMR Abținere
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Lari-Iorga Leonida - DA
109. Lefter Ioan-Silviu PNL -
110. Lificiu Petru PD-L DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati NU
113. Luchian Ion PNL Abținere
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM NU
116. Manolescu Oana Minoritati NU
117. Manta Pantelimon PNL Abținere
118. Marian Dan Mihai PNL Abținere
119. Marin Constantin PSD -
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
122. Máté András-Levente UDMR Abținere
123. Matei Cătălin Lucian PSD DA
124. Mazăre Alexandru PSD DA
125. Mălaimare Mihai Adrian PNL Abținere
126. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
127. Mănescu Rareș Șerban PNL Abținere
128. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
129. Mătușa Tudor PRM NU
130. Merce Ilie PRM NU
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
132. Micula Cătălin PNL Abținere
133. Mihalache Sorin Dan PSD DA
134. Mihei Andrian-Sirojea PNL Abținere
135. Mircea Costache PRM NU
136. Mironescu Laurențiu PD-L DA
137. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
138. Mitrea Manuela PSD DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL Abținere
140. Mocanu Alexandru PD-L DA
141. Mocanu Vasile PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD -
143. Mohora Tudor PSD DA
144. Moisoiu Adrian PRM NU
145. Moldovan Emil Radu PSD DA
146. Momanu Corneliu PD-L -
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
148. Movilă Petru PD-L DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năstase Adrian PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Nedelcu Gabriela PSD DA
154. Nica Dan PSD DA
155. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nicula Vasile Cosmin PSD -
158. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
159. Nistoran Dorin-Liviu - NU
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olarean Aurel PD-L DA
162. Olteanu Bogdan PNL Abținere
163. Ovidenie Costel - Abținere
164. Palăr Ionel PNL Abținere
165. Pambuccian Varujan Minoritati NU
166. Pardău Dumitru PD-L DA
167. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
168. Petrea Constantin PD-L DA
169. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
170. Podgorean Radu PSD DA
171. Ponta Victor-Viorel PSD DA
172. Pop Claudiu Adrian PSD DA
173. Popa Cornel PNL Abținere
174. Popa Daniela PC NU
175. Popa Nicolae PNL Abținere
176. Popeangă Petre PRM NU
177. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
178. Popescu Ionica Constanța PC NU
179. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
180. Pruteanu Vasile PD-L DA
181. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
182. Pupeză Viorel PSD DA
183. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
184. Pușcaș Vasile PSD DA
185. Radan Mihai Minoritati NU
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
189. Rusu Liviu Alin PSD DA
190. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
191. Sanda Victor PSD DA
192. Sandu Gabriel PD-L DA
193. Sandu-Capră Mihai PNL Abținere
194. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
195. Săpunaru Nini PNL Abținere
196. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
197. Scutaru Adrian George PNL Abținere
198. Seres Dénes UDMR Abținere
199. Sóki Béla UDMR Abținere
200. Soporan Vasile Filip PSD DA
201. Stan Ioan PSD DA
202. Stan Ion PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
205. Stănescu Mircea PSD DA
206. Stoica Ion PD-L DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL Abținere
209. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
210. Știrbeț Cornel PD-L DA
211. Știreanu Octavian PSD DA
212. Știucă Alecsandru PSD DA
213. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
214. Tămagă Constantin PSD DA
215. Tănăsescu Tudor PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Timiș Ioan PNL Abținere
218. Todoran Pavel PSD DA
219. Toma Florentina Marilena PSD DA
220. Toma Horia-Victor PNL Abținere
221. Toró Tiberiu UDMR Abținere
222. Tudor Constantin PD-L DA
223. Tudor Marcu PRM NU
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Turcan Raluca PD-L DA
226. Țundrea Ioan PC NU
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL Abținere
228. Ujeniuc Dragoș PNL Abținere
229. Ungureanu Petre PD-L DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR Abținere
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Cătălin PSD DA
237. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
238. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
239. Voinea Florea PSD DA
240. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
242. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 2:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro