Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2008 > 16:14 Versiunea pentru printare
Marți, 4 martie 2008, ora 16:14

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Art.63.
PL 15/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:251 90 42 17 55 15 7 15 10
- voturi pentru (DA):224 87 42 - 54 10 7 15 9
- voturi împotrivă (NU):17 - - 16 - - - - 1
- abțineri:8 1 - 1 1 5 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal István UDMR Abținere
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Avram Dumitru PRM NU
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM NU
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
35. Burnei Ion PSD DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PD-L DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Cliveti Minodora PSD -
51. Cocrea Olguța - DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Ioan PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin - DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Faina Constantin PC DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM NU
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Gonțea Ion PD-L DA
87. Grigore Dan PD-L DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian - DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hogea Vlad Gabriel PC DA
95. Hoinaru Marian PD-L DA
96. Hrebenciuc Viorel PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ifrim Mircea PRM NU
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Ilie Cristian PD-L DA
102. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
103. Ionescu Daniel PD-L Abținere
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
106. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
107. Kerekes Károly UDMR Abținere
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Kovacs Attila UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR Abținere
111. Lambrino Radu PD-L DA
112. Lari-Iorga Leonida - DA
113. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
114. Lificiu Petru PD-L DA
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD DA
119. Magheru Paul PRM NU
120. Manda Iulian Claudiu PSD DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Manta Pantelimon PNL DA
123. Marian Dan Mihai PNL DA
124. Marin Constantin PSD DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Cătălin Lucian PSD DA
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
131. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
132. Mătușa Tudor PRM NU
133. Merce Ilie PRM NU
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Micula Cătălin PNL DA
136. Mihalache Sorin Dan PSD DA
137. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
138. Mircea Costache PRM NU
139. Mironescu Laurențiu PD-L DA
140. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
141. Mitrea Manuela PSD DA
142. Mocanu Alexandru PD-L DA
143. Mocanu Vasile PSD DA
144. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohora Tudor PSD DA
147. Moisoiu Adrian PRM NU
148. Moldovan Emil Radu PSD DA
149. Momanu Corneliu PD-L DA
150. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
151. Movilă Petru PD-L DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năstase Adrian PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Nedelcu Gabriela PSD DA
157. Nica Dan PSD DA
158. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
161. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
162. Nistoran Dorin-Liviu - DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olarean Aurel PD-L DA
165. Olteanu Bogdan PNL DA
166. Ovidenie Costel - DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pardău Dumitru PD-L DA
170. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
171. Petrea Constantin PD-L DA
172. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
173. Plăiașu Gabriel PNL DA
174. Ponta Victor-Viorel PSD DA
175. Pop Claudiu Adrian PSD DA
176. Popa Cornel PNL DA
177. Popa Daniela PC DA
178. Popa Nicolae PNL DA
179. Popeangă Petre PRM NU
180. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
181. Popescu Ionica Constanța PC DA
182. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
183. Pruteanu Vasile PD-L DA
184. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
185. Pupeză Viorel PSD DA
186. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
187. Pușcaș Vasile PSD DA
188. Pușcă Mircea Valer PNL DA
189. Radan Mihai Minoritati DA
190. Rădulescu Cristian PD-L DA
191. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
192. Rus Ioan Aurel PRM NU
193. Rusu Liviu Alin PSD DA
194. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
195. Rușanu Dan Radu PNL DA
196. Sanda Victor PSD DA
197. Sandu Gabriel PD-L DA
198. Sandu-Capră Mihai PNL DA
199. Săniuță Marian-Florian PSD DA
200. Săpunaru Nini PNL DA
201. Sârbu Marian PSD DA
202. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
203. Scutaru Adrian George PNL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sirețeanu Mihail PSD DA
206. Sóki Béla UDMR Abținere
207. Soporan Vasile Filip PSD DA
208. Stan Ioan PSD DA
209. Stan Ion PSD DA
210. Stanciu Anghel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
213. Stănescu Mircea PSD DA
214. Stoica Ion PD-L DA
215. Străchinaru Petre PD-L DA
216. Strungă Emil PNL DA
217. Szekely Levente Csaba UDMR DA
218. Știrbeț Cornel PD-L DA
219. Știreanu Octavian PSD DA
220. Știucă Alecsandru PSD DA
221. Tabără Valeriu PD-L DA
222. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
223. Tămagă Constantin PSD DA
224. Tănăsescu Tudor PSD DA
225. Timar Liviu PSD DA
226. Timiș Ioan PNL DA
227. Todoran Pavel PSD DA
228. Toma Florentina Marilena PSD DA
229. Toma Horia-Victor PNL DA
230. Toró Tiberiu UDMR DA
231. Tudor Constantin PD-L DA
232. Tudor Marcu PRM NU
233. Tudose Mihai PSD DA
234. Turcan Raluca PD-L DA
235. Țundrea Ioan PC DA
236. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
237. Ujeniuc Dragoș PNL DA
238. Ungureanu Petre PD-L DA
239. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
240. Vainer Aurel Minoritati DA
241. Varga Attila UDMR DA
242. Vasile Aurelia PSD DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlădoiu Aurel PSD DA
246. Voicu Cătălin PSD DA
247. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Voinea Florea PSD DA
250. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
251. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 21:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro