Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2008 > 16:41 Versiunea pentru printare
Luni, 10 martie 2008, ora 16:41

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: pct.15
PL 901/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 116/2007 privind organizarea și funcționarea Agenției Naționale pentru Prestații Sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:117 39 15 10 27 10 6 6 4
- voturi pentru (DA):87 38 15 8 1 10 6 6 3
- voturi împotrivă (NU):5 1 - 2 2 - - - -
- abțineri:24 - - - 24 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andreica Romică PD-L Abținere
6. Ardelean Lia PC DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Băluț Lucian PSD NU
9. Bentu Dumitru PSD DA
10. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
11. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
15. Buciu Angela PRM DA
16. Buciuta Ștefan Minoritati DA
17. Buda Daniel PD-L Abținere
18. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
19. Canacheu Costică PD-L Abținere
20. Călin Ion PSD DA
21. Chiper Gheorghe PSD DA
22. Cindrea Ioan PSD DA
23. Ciopraga Mircea PNL DA
24. Cliveti Minodora PSD DA
25. Cocrea Olguța - -
26. Cristea Ioan PNL DA
27. Cutean Vasile Emilian PSD DA
28. Diaconescu Marin - DA
29. Diaconescu Renică PNL DA
30. Dobre Traian PNL DA
31. Dragomir Gheorghe PNL DA
32. Dumitrescu Liana Minoritati DA
33. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
34. Dumitriu Mihai PSD DA
35. Dumitru Ion PSD DA
36. Dușa Mircea PSD DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Eserghep Gelil PRM DA
39. Faina Constantin PC DA
40. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
41. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
42. Furo Iuliu Ioan PRM DA
43. Gabor Gheorghe PNL DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Grigore Dan PD-L Abținere
46. Gubandru Aurel PSD DA
47. Hellvig Eduard Raul PC DA
48. Hogea Vlad Gabriel PC DA
49. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
50. Ilie Cristian PD-L Abținere
51. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
52. Iordache Florin PSD DA
53. Iustian Mircea Teodor PD-L Abținere
54. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
55. Kerekes Károly UDMR DA
56. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
57. Kovacs Attila UDMR DA
58. Lakatos Petru UDMR DA
59. Macaleți Costică PSD DA
60. Manta Pantelimon PNL DA
61. Marin Constantin PSD DA
62. Máté András-Levente UDMR DA
63. Mazăre Alexandru PSD DA
64. Meir Nati - DA
65. Merce Ilie PRM DA
66. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
67. Mircea Costache PRM DA
68. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
69. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
70. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
71. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
72. Moldovan Emil Radu PSD DA
73. Momanu Corneliu PD-L Abținere
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Nassar Rodica PSD DA
76. Nechita Aurel PSD DA
77. Nedelcu Gabriela PSD DA
78. Nicolicea Eugen PSD DA
79. Oancea Viorel PD-L Abținere
80. Ovidenie Costel - DA
81. Petrea Constantin PD-L NU
82. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
83. Podgorean Radu PSD DA
84. Pop Claudiu Adrian PSD DA
85. Popeangă Petre PRM DA
86. Popescu Corneliu PD-L Abținere
87. Popescu Ionica Constanța PC DA
88. Pușcă Mircea Valer PNL DA
89. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
90. Rus Ioan Aurel PRM NU
91. Rusu Liviu Alin PSD DA
92. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
93. Sasu Ion PSD DA
94. Săniuță Marian-Florian PSD DA
95. Sârb Gheorghe PD-L DA
96. Seres Dénes UDMR DA
97. Sóki Béla UDMR DA
98. Soporan Vasile Filip PSD DA
99. Stan Ioan PSD DA
100. Stativă Irinel Ioan PSD DA
101. Stănescu Cristian PRM DA
102. Stoica Ion PD-L Abținere
103. Străchinaru Petre PD-L Abținere
104. Strungă Emil PNL DA
105. Tănăsescu Tudor PSD DA
106. Timar Liviu PSD DA
107. Toma Florentina Marilena PSD DA
108. Turcan Raluca PD-L Abținere
109. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
110. Ungureanu Petre PD-L Abținere
111. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
112. Ursărescu Dorinel PNL DA
113. Vainer Aurel Minoritati DA
114. Vlase Petru Gabriel PSD DA
115. Voicu Cătălin PSD DA
116. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
117. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 iulie 2019, 22:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro