Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2008 > 17:34 Versiunea pentru printare
Luni, 10 martie 2008, ora 17:34

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 910/2007 pentru modificarea Legii nr.115/1999 privind responsabilitatea ministerială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:124 42 19 11 27 10 4 8 3
- voturi pentru (DA):49 2 3 11 27 2 1 2 1
- voturi împotrivă (NU):57 37 14 - - - - 4 2
- abțineri:17 2 2 - - 8 3 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC Abținere
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bălu Marius PD-L DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD NU
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
17. Bónis István UDMR Abținere
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Burnei Ion PSD NU
23. Bușoi Diana Maria PD-L DA
24. Butnaru Vasile PSD NU
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD NU
31. Chiper Gheorghe PSD NU
32. Cindrea Ioan PSD NU
33. Ciopraga Mircea PNL NU
34. Cliveti Minodora PSD NU
35. Cocrea Olguța - NU
36. Constantinescu Anca PD-L DA
37. Crăciunescu Grigore PNL NU
38. Cristea Ioan PNL DA
39. Diaconescu Renică PNL NU
40. Dobre Traian PNL NU
41. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
42. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
43. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
44. Dumitriu Mihai PSD NU
45. Dușa Mircea PSD Abținere
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Eserghep Gelil PRM DA
48. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
49. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
50. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
55. Giurgiu Mircia - NU
56. Gubandru Aurel PSD NU
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
58. Hoban Ioan PNL Abținere
59. Iancu Iulian PSD NU
60. Ibram Iusein Minoritati NU
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
64. Kerekes Károly UDMR Abținere
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
66. Lakatos Petru UDMR Abținere
67. Lificiu Petru PD-L DA
68. Macaleți Costică PSD NU
69. Magheru Paul PRM DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
71. Máté András-Levente UDMR Abținere
72. Mazăre Alexandru PSD NU
73. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
74. Meir Nati - DA
75. Merce Ilie PRM DA
76. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
77. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
78. Mircea Costache PRM DA
79. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
80. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
81. Mocanu Alexandru PD-L DA
82. Mocanu Vasile PSD NU
83. Moisoiu Adrian PRM DA
84. Momanu Corneliu PD-L DA
85. Munteanu Ioan PSD NU
86. Nassar Rodica PSD NU
87. Nechita Aurel PSD NU
88. Nedelcu Gabriela PSD NU
89. Nica Dan PSD NU
90. Nicolicea Eugen PSD NU
91. Nițulescu Teodor PC DA
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Oancea Viorel PD-L DA
94. Palăr Ionel PNL NU
95. Petrea Constantin PD-L DA
96. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
97. Podgorean Radu PSD NU
98. Popeangă Petre PRM DA
99. Popescu Corneliu PD-L DA
100. Pupeză Viorel PSD NU
101. Pușcaș Vasile PSD DA
102. Pușcă Mircea Valer PNL DA
103. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
104. Rusu Liviu Alin PSD NU
105. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Soporan Vasile Filip PSD NU
108. Stan Ioan PSD NU
109. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
110. Stoica Ion PD-L DA
111. Străchinaru Petre PD-L DA
112. Strungă Emil PNL DA
113. Tabără Valeriu PD-L DA
114. Tănăsescu Tudor PSD NU
115. Timar Liviu PSD NU
116. Toma Florentina Marilena PSD NU
117. Toró Tiberiu UDMR Abținere
118. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
119. Ungureanu Petre PD-L DA
120. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
121. Ursărescu Dorinel PNL NU
122. Vainer Aurel Minoritati DA
123. Vasile Aurelia PSD NU
124. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 3:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro