Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2008 > 17:41 Versiunea pentru printare
Luni, 10 martie 2008, ora 17:41

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: pct.4
PL 910/2007 pentru modificarea Legii nr.115/1999 privind responsabilitatea ministerială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:122 42 19 11 28 10 2 8 2
- voturi pentru (DA):75 38 17 1 - 9 2 6 2
- voturi împotrivă (NU):38 - 1 9 28 - - - -
- abțineri:8 3 1 1 - 1 - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Bălu Marius PD-L NU
10. Băluț Lucian PSD Abținere
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
14. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
17. Buciu Angela PRM Abținere
18. Buciuta Ștefan Minoritati DA
19. Buda Daniel PD-L NU
20. Burnei Ion PSD DA
21. Bușoi Diana Maria PD-L NU
22. Butnaru Vasile PSD DA
23. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
27. Călian Petru PD-L NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cocrea Olguța - DA
33. Constantinescu Anca PD-L NU
34. Cristea Ioan PNL NU
35. Diaconescu Renică PNL DA
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
39. Dumitrescu Liana Minoritati DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dușa Mircea PSD Abținere
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Eserghep Gelil PRM NU
45. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Gabor Gheorghe PNL DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
50. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
51. Giurgiu Mircia - DA
52. Gubandru Aurel PSD DA
53. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
54. Hoban Ioan PNL Abținere
55. Iancu Iulian PSD DA
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Igaș Traian Constantin PD-L NU
58. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
59. Iordache Florin PSD DA
60. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
61. Kerekes Károly UDMR DA
62. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
63. Lakatos Petru UDMR DA
64. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
65. Lificiu Petru PD-L NU
66. Macaleți Costică PSD DA
67. Magheru Paul PRM NU
68. Marin Constantin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Mazăre Alexandru PSD DA
72. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
73. Merce Ilie PRM NU
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
75. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
76. Mircea Costache PRM NU
77. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
78. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
79. Mocanu Alexandru PD-L NU
80. Mocanu Vasile PSD DA
81. Moisoiu Adrian PRM NU
82. Momanu Corneliu PD-L NU
83. Movilă Petru PD-L NU
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Nassar Rodica PSD DA
86. Nechita Aurel PSD DA
87. Nedelcu Gabriela PSD DA
88. Nica Dan PSD DA
89. Nicolicea Eugen PSD DA
90. Nițulescu Teodor PC DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Oancea Viorel PD-L NU
93. Palăr Ionel PNL DA
94. Petrea Constantin PD-L NU
95. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
96. Podgorean Radu PSD DA
97. Popeangă Petre PRM NU
98. Pupeză Viorel PSD DA
99. Pușcaș Vasile PSD DA
100. Pușcă Mircea Valer PNL DA
101. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
102. Rusu Liviu Alin PSD DA
103. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
104. Seres Dénes UDMR DA
105. Soporan Vasile Filip PSD DA
106. Stan Ioan PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
108. Stoica Ion PD-L NU
109. Străchinaru Petre PD-L NU
110. Strungă Emil PNL DA
111. Tabără Valeriu PD-L NU
112. Tănăsescu Tudor PSD DA
113. Timar Liviu PSD DA
114. Toma Florentina Marilena PSD DA
115. Toró Tiberiu UDMR Abținere
116. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
117. Ungureanu Petre PD-L NU
118. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
119. Ursărescu Dorinel PNL DA
120. Vainer Aurel Minoritati Abținere
121. Vasile Aurelia PSD DA
122. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 17:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro