Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2006 > 11:54 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2006, ora 11:54

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 603/2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.143/2005 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.5/2003 privind acordarea de ajutoare pentru încălzirea locuinței, precum și a unor facilități populației pentru plata energiei termice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:254 83 56 20 39 20 14 13 9
- voturi pentru (DA):239 77 55 16 38 19 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):8 3 1 3 1 - - - -
- abțineri:7 3 - 1 - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bentu Dumitru PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
39. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
40. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Canacheu Costică PD-L DA
44. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
45. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
46. Călian Petru PC DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Câmpanu Liviu PNL DA
49. Chiper Gheorghe PSD DA
50. Chiș Filonaș PSD DA
51. Cindrea Ioan PSD DA
52. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
53. Ciopraga Mircea PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
55. Cliveti Minodora PSD DA
56. Cocrea Olguța - DA
57. Constantinescu Anca PD-L NU
58. Corlățean Titus PSD DA
59. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
62. Dan Iosif PSD DA
63. Diaconescu Marin PSD DA
64. Diaconescu Renică PC DA
65. Dida Corneliu Ioan PSD DA
66. Dobre Traian PNL DA
67. Dorneanu Valer PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
70. Dumitrescu Zamfir PSD DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD Abținere
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Faina Constantin PC DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian PC DA
81. Fotopolos Sotiris Minoritati Abținere
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghe Valeriu PNL DA
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan PNL DA
92. Godja Petru PSD DA
93. Gonțea Ion PD-L DA
94. Grigore Dan PD-L DA
95. Grosaru Mircea Minoritati DA
96. Gubandru Aurel PSD DA
97. Gușă Cozmin Horea - DA
98. Hanganu Romeo Octavian PC DA
99. Hellvig Eduard Raul PC DA
100. Hogea Vlad Gabriel PRM DA
101. Hoinaru Marian PNL DA
102. Hrebenciuc Viorel PSD DA
103. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Igaș Traian Constantin PD-L DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
109. Ionescu Daniel - DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Iordache Grațiela Denisa PC DA
112. Iriza Marius PRM DA
113. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
117. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lambrino Radu PD-L DA
120. Luchian Ion PNL DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Marian Dan Mihai PNL DA
125. Marin Constantin PSD DA
126. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD DA
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
131. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
132. Mătușa Tudor PRM DA
133. Meir Nati - DA
134. Merce Ilie PRM DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD DA
138. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
139. Mircea Costache PRM DA
140. Mircovici Niculae Minoritati DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L DA
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
143. Mitrea Manuela PSD DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
145. Mînzînă Ion PRM DA
146. Mocanu Alexandru PD-L DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohora Tudor PSD DA
151. Moisoiu Adrian PRM DA
152. Momanu Corneliu PNL DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
159. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
160. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
161. Niță Constantin PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Oancea Viorel PNL DA
164. Olarean Aurel PD-L DA
165. Oltean Ioan PD-L DA
166. Olteanu Bogdan PNL DA
167. Oprea Gabriel PSD DA
168. Ovidenie Costel - DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pardău Dumitru PNL DA
171. Paveliu Marian Sorin PNL DA
172. Petrea Constantin PD-L DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Podgorean Radu PSD DA
175. Ponta Victor-Viorel PSD DA
176. Pop Claudiu Adrian PSD DA
177. Popa Cornel PNL DA
178. Popa Daniela PC DA
179. Popa Nicolae PC DA
180. Popescu Florin Aurelian PNL DA
181. Popescu Ionica Constanța PC DA
182. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
183. Preda Ion PNL NU
184. Pruteanu Vasile PNL DA
185. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
186. Pupeză Viorel PSD DA
187. Pușcaș Vasile PSD DA
188. Pușcă Mircea Valer PNL DA
189. Puzdrea Dumitru - DA
190. Racoceanu Viorel PD-L DA
191. Radan Mihai Minoritati DA
192. Rogin Marius PD-L DA
193. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
194. Rus Ioan Aurel PRM DA
195. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
196. Sanda Victor PSD DA
197. Sandu Gabriel PNL DA
198. Sandu-Capră Mihai PNL DA
199. Sasu Ion PSD DA
200. Săniuță Marian-Florian PSD NU
201. Săpunaru Nini PNL DA
202. Sârb Gheorghe PSD DA
203. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
204. Sârbu Marian PSD DA
205. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
206. Scutaru Adrian George PNL DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Severin Adrian PSD DA
209. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
210. Sóki Béla UDMR DA
211. Soporan Vasile Filip PSD DA
212. Stan Ioan PSD DA
213. Stan Ion PSD DA
214. Stanciu Anghel PSD NU
215. Stănescu Cristian PRM Abținere
216. Stănescu Mircea PD-L DA
217. Stoica Ion - DA
218. Străchinaru Petre PD-L DA
219. Strungă Emil PNL DA
220. Szekely Levente Csaba UDMR DA
221. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
222. Știrbeț Cornel PNL DA
223. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
224. Știreanu Octavian PSD DA
225. Știucă Alecsandru PSD DA
226. Tamás Sándor UDMR Abținere
227. Tămagă Constantin PSD DA
228. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
229. Timar Liviu PSD DA
230. Timiș Ioan PSD DA
231. Toma Florentina Marilena PSD DA
232. Toma Horia-Victor PNL DA
233. Toró Tiberiu UDMR DA
234. Tudor Constantin PC DA
235. Tudor Marcu PRM NU
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
239. Ujeniuc Dragoș PNL DA
240. Ungureanu Petre PNL DA
241. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
242. Ursărescu Dorinel PNL DA
243. Vainer Aurel Minoritati DA
244. Varga Attila UDMR DA
245. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
246. Vălean Adina Ioana PNL DA
247. Văsioiu Horia PD-L DA
248. Vlase Petru Gabriel PSD DA
249. Vlădoiu Aurel PSD DA
250. Voicu Cătălin PSD NU
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
253. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
254. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 10:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro