Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 708/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.74/2007 privind asigurarea fondului de locuințe sociale destinate chiriașilor evacuați sau care urmează a fi evacuați din locuințele retrocedate foștilor proprietari
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 78 39 16 60 18 10 15 11
- voturi pentru (DA):184 78 37 16 - 18 10 15 10
- voturi împotrivă (NU):61 - 2 - 59 - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L NU
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Brînză William Gabriel PD-L NU
37. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
38. Buciu Angela PRM DA
39. Buciuta Ștefan Minoritati DA
40. Buda Daniel PD-L NU
41. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
42. Burnei Ion PSD DA
43. Bușoi Diana Maria PD-L NU
44. Butnaru Vasile PSD DA
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Canacheu Costică PD-L NU
47. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
48. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
49. Călian Petru PD-L NU
50. Călin Ion PSD DA
51. Câmpanu Liviu PNL DA
52. Chiper Gheorghe PSD DA
53. Cindrea Ioan PSD DA
54. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
55. Ciontu Corneliu PC DA
56. Ciopraga Mircea PNL DA
57. Cliveti Minodora PSD DA
58. Cocrea Olguța - DA
59. Codîrlă Liviu PD-L NU
60. Constantinescu Anca PD-L NU
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Ioan PNL NU
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin - DA
65. Diaconescu Renică PNL DA
66. Dobre Traian PNL DA
67. Dorneanu Valer PSD DA
68. Dragomir Dumitru PRM DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
71. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
72. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
73. Dumitrescu Liana Minoritati DA
74. Dumitrescu Zamfir - DA
75. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
76. Dumitriu Mihai PSD DA
77. Dumitru Ion PSD DA
78. Dușa Mircea PSD DA
79. Duțu Stelian PD-L NU
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Eserghep Gelil PRM DA
82. Faina Constantin PC DA
83. Fenechiu Relu PNL DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian PC DA
86. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
87. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
88. Fuia Stelian PD-L NU
89. Furo Iuliu Ioan PRM DA
90. Gabor Gheorghe PNL DA
91. Găleteanu Monalisa PSD DA
92. Georgescu Filip PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic PNL DA
94. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
95. Ghișe Ioan PNL DA
96. Giurgiu Mircia - DA
97. Gonțea Ion PD-L NU
98. Grigore Dan PD-L NU
99. Grosaru Mircea Minoritati DA
100. Gubandru Aurel PSD DA
101. Gușă Cozmin Horea - DA
102. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
103. Hanganu Romeo Octavian - DA
104. Hellvig Eduard Raul PC DA
105. Hogea Vlad Gabriel PC DA
106. Hoinaru Marian PD-L NU
107. Hrebenciuc Viorel PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilie Cristian PD-L NU
112. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
113. Ionescu Daniel PD-L NU
114. Iordache Florin PSD DA
115. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
116. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
120. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lificiu Petru PD-L NU
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Luchian Ion PNL DA
125. Macaleți Costică PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Manta Pantelimon PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
141. Mircea Costache PRM DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Laurențiu PD-L NU
144. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Mînzînă Ion PRM DA
147. Mocanu Alexandru PD-L NU
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohora Tudor PSD DA
152. Moisoiu Adrian PRM DA
153. Moldovan Emil Radu PSD DA
154. Momanu Corneliu PD-L NU
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Movilă Petru PD-L NU
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năstase Adrian PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nica Dan PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu - DA
166. Oancea Viorel PD-L NU
167. Oltean Ioan PD-L NU
168. Olteanu Bogdan PNL DA
169. Ovidenie Costel - Abținere
170. Pardău Dumitru PD-L NU
171. Pavelescu Aurelian - DA
172. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
173. Păun Nicolae Minoritati DA
174. Petrea Constantin PD-L NU
175. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
176. Plăiașu Gabriel PNL NU
177. Ponta Victor-Viorel PSD DA
178. Pop Claudiu Adrian PSD DA
179. Popa Cornel PNL DA
180. Popa Nicolae PNL DA
181. Popeangă Petre PRM DA
182. Popescu Ionica Constanța PC DA
183. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
184. Preda Cezar-Florin PD-L NU
185. Pruteanu Vasile PD-L NU
186. Pupeză Viorel PSD DA
187. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
188. Pușcaș Vasile PSD DA
189. Pușcă Mircea Valer PNL DA
190. Radan Mihai Minoritati DA
191. Rădulescu Cristian PD-L NU
192. Rogin Marius PD-L NU
193. Rus Ioan Aurel PRM DA
194. Rusu Liviu Alin PSD DA
195. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
196. Rușanu Dan Radu PNL DA
197. Sanda Victor PSD DA
198. Sandu Gabriel PD-L NU
199. Sandu-Capră Mihai PNL DA
200. Sasu Ion PSD DA
201. Săniuță Marian-Florian PSD DA
202. Sârb Gheorghe PD-L NU
203. Sârbu Marian PSD DA
204. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
205. Scutaru Adrian George PNL DA
206. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sirețeanu Mihail PSD DA
209. Soporan Vasile Filip PSD DA
210. Stanciu Anghel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
213. Stoica Ion PD-L NU
214. Străchinaru Petre PD-L NU
215. Strungă Emil PNL DA
216. Szekely Levente Csaba UDMR DA
217. Știrbeț Cornel PD-L NU
218. Știreanu Octavian PSD DA
219. Știucă Alecsandru PSD DA
220. Tabără Valeriu PD-L NU
221. Tamás Sándor UDMR DA
222. Tămagă Constantin PSD DA
223. Tănăsescu Tudor PSD DA
224. Timar Liviu PSD DA
225. Timiș Ioan PNL DA
226. Todoran Pavel PSD DA
227. Toma Florentina Marilena PSD DA
228. Toma Horia-Victor PNL DA
229. Toró Tiberiu UDMR DA
230. Tudor Constantin PD-L NU
231. Tudor Marcu PRM DA
232. Turcan Raluca PD-L NU
233. Țundrea Ioan PC DA
234. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
235. Ujeniuc Dragoș PNL DA
236. Ungureanu Petre PD-L NU
237. Ursărescu Dorinel PNL DA
238. Vainer Aurel Minoritati DA
239. Varga Attila UDMR DA
240. Vasile Aurelia PSD DA
241. Vlădoiu Aurel PSD DA
242. Voicu Cătălin PSD DA
243. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
245. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
246. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
247. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 5:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro