Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2008 > 18:37 Versiunea pentru printare
Marți, 8 aprilie 2008, ora 18:37

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 890/2007 privind declararea lui Ilie Ilașcu, a lui Andrei Ivanțoc și a lui Tudor Petrov-Popa ca eroi martiri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:57 18 5 8 9 9 5 2 1
- voturi pentru (DA):49 17 4 7 9 4 5 2 1
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 1 - 1 - - -
- abțineri:4 - - - - 4 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amarie Constantin PD-L DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Andronescu Ecaterina PSD DA
4. Ardelean Lia PC DA
5. Baban Ștefan PRM DA
6. Băluț Lucian PSD DA
7. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
8. Bentu Dumitru PSD DA
9. Bivolaru Ioan PSD NU
10. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
11. Bónis István UDMR DA
12. Buciu Angela PRM DA
13. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
14. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Chiper Gheorghe PSD DA
17. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
18. Cutean Vasile Emilian PSD DA
19. Dorneanu Valer PSD DA
20. Dragomir Gheorghe PNL DA
21. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
22. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
23. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
24. Eserghep Gelil PRM NU
25. Faina Constantin PC DA
26. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
27. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
28. Furo Iuliu Ioan PRM DA
29. Ifrim Mircea PRM DA
30. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
31. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
32. Kerekes Károly UDMR Abținere
33. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
34. Manta Pantelimon PNL NU
35. Marin Constantin PSD DA
36. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
37. Máté András-Levente UDMR NU
38. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
39. Mircea Costache PRM DA
40. Mocanu Vasile PSD DA
41. Momanu Corneliu PD-L DA
42. Munteanu Ioan PSD DA
43. Nosa Iuliu PSD DA
44. Ovidenie Costel - DA
45. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
46. Popa Daniela PC DA
47. Popescu Corneliu PD-L DA
48. Pușcă Mircea Valer PNL DA
49. Radan Mihai Minoritati DA
50. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
51. Sóki Béla UDMR Abținere
52. Străchinaru Petre PD-L DA
53. Știucă Alecsandru PSD DA
54. Tabără Valeriu PD-L DA
55. Turcan Raluca PD-L DA
56. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
57. Vainer Aurel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 13:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro