Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 57/2008 pentru completarea articolului 174 din Legea nr.84/1995 privind învățământul
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 76 34 15 43 16 5 14 12
- voturi pentru (DA):211 76 33 14 43 15 5 14 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:2 - - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Almășan Liviu PD-L DA
7. Amarie Constantin PD-L DA
8. Amet Aledin Minoritati DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andon Sergiu PC DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antal István UDMR -
14. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
15. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
16. Ardelean Lia PC DA
17. Asztalos Ferenc UDMR DA
18. Avram Dumitru PRM DA
19. Baban Ștefan PRM DA
20. Barbu Gheorghe PD-L DA
21. Bădălău Niculae PSD DA
22. Băeșu George PSD DA
23. Băluț Lucian PSD DA
24. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
25. Becșenescu Dumitru - DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bentu Dumitru PSD DA
28. Bivolaru Ioan PSD DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
39. Bușoi Diana Maria PD-L DA
40. Buzatu Dan Horațiu - DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PD-L DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM Abținere
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gușă Cozmin Horea - DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PD-L DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Lificiu Petru PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Meir Nati - DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Mihalache Sorin Dan PSD DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mitrea Manuela PSD DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mînzînă Ion PRM DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohora Tudor PSD DA
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD DA
130. Momanu Corneliu PD-L DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
141. Nistoran Dorin-Liviu - DA
142. Niță Constantin PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oancea Viorel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL Abținere
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati DA
149. Pavelescu Aurelian - DA
150. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
151. Păun Nicolae Minoritati DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
154. Podgorean Radu PSD DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Pop Claudiu Adrian PSD DA
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popeangă Petre PRM DA
159. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
160. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
161. Pușcaș Vasile PSD DA
162. Pușcă Mircea Valer PNL DA
163. Radan Mihai Minoritati DA
164. Rădulescu Cristian PD-L DA
165. Rogin Marius PD-L DA
166. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
167. Rus Ioan Aurel PRM DA
168. Rusu Liviu Alin PSD DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Rușanu Dan Radu PNL DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel PD-L DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Sârb Gheorghe PD-L DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sirețeanu Mihail PSD DA
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
185. Stănescu Cristian PRM DA
186. Stănescu Mircea PSD DA
187. Stoica Ion PD-L DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Șandru Marcela Lavinia - -
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tănăsescu Tudor PSD DA
194. Tărniceru Petru PSD DA
195. Timar Liviu PSD DA
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Todoran Pavel PSD DA
198. Toma Florentina Marilena PSD DA
199. Toma Horia-Victor PNL DA
200. Toró Tiberiu UDMR DA
201. Tudor Constantin PD-L DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș PNL DA
204. Ungureanu Petre PD-L DA
205. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
206. Ursărescu Dorinel PNL DA
207. Vainer Aurel Minoritati DA
208. Varga Attila UDMR DA
209. Vasile Aurelia PSD DA
210. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Cătălin PSD DA
213. Voinea Florea PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 iunie 2017, 11:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro