Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2008 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2008, ora 12:46

Subiect vot: Vot final asupra moțiunii "Populația României va rămâne fără căldură la iarnă. Criza serviciului public de termoficare".
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 50 47 15 59 11 12 15 11
- voturi pentru (DA):83 5 1 14 57 - 1 - 5
- voturi împotrivă (NU):76 - 46 - - 11 1 15 3
- abțineri:4 1 - - 1 - - - 2
- nu au votat:57 44 - 1 1 - 10 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD -
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD -
11. Ardelean Lia PC -
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
18. Bejinariu Eugen PSD -
19. Bentu Dumitru PSD -
20. Bivolaru Ioan PSD -
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD -
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD -
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR NU
28. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati NU
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD -
36. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PD-L DA
41. Câmpanu Liviu PNL NU
42. Chiper Gheorghe PSD -
43. Cindrea Ioan PSD -
44. Ciopraga Mircea PNL NU
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
46. Cocrea Olguța - -
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL NU
51. Cutean Vasile Emilian PSD -
52. Diaconescu Marin PRM -
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD -
55. Dragomir Dumitru - DA
56. Dragomir Gheorghe PNL NU
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati NU
60. Dumitrescu Zamfir - NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PC -
62. Dumitriu Mihai PSD -
63. Dușa Mircea PSD -
64. Duțu Stelian PD-L Abținere
65. Ehling Elena PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Faina Constantin PC -
68. Fenechiu Relu PNL NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati NU
70. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Găleteanu Monalisa PSD -
76. Gerea Andrei Dominic PNL NU
77. Ghișe Ioan PNL NU
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Grigore Dan PC -
81. Gușă Cozmin Horea - Abținere
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hellvig Eduard Raul PC NU
85. Hoban Ioan PNL NU
86. Hogea Vlad Gabriel PC -
87. Hoinaru Marian PD-L DA
88. Iancu Iulian PSD -
89. Ibram Iusein Minoritati NU
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati NU
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD -
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
99. Kelemen Hunor UDMR NU
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
102. Lakatos Petru UDMR NU
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
105. Lificiu Petru PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati NU
107. Macaleți Costică PSD -
108. Magheru Paul PRM DA
109. Manolescu Oana Minoritati NU
110. Manta Pantelimon PNL NU
111. Marian Dan Mihai PNL NU
112. Marin Constantin PSD -
113. Martin Eduard-Stelian PSD -
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Máté András-Levente UDMR NU
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
118. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
122. Micle Ioan Radu PNL NU
123. Micula Cătălin PNL NU
124. Mihalache Sorin Dan PSD -
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
126. Mircea Costache PC -
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
130. Mînzînă Ion PC -
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD -
135. Momanu Corneliu PD-L DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD -
139. Nassar Rodica PSD -
140. Nechita Aurel PSD Abținere
141. Nedelcu Gabriela PSD -
142. Nicolae Alexandri PNL NU
143. Nistoran Dorin-Liviu - NU
144. Nosa Iuliu PSD -
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL NU
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pardău Dumitru PD-L DA
149. Pavelescu Aurelian - NU
150. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
151. Păun Nicolae Minoritati NU
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
154. Podgorean Radu PSD DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD -
156. Pop Claudiu Adrian PSD -
157. Popa Cornel PNL NU
158. Popa Nicolae PNL NU
159. Popescu Corneliu PD-L DA
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
161. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
162. Pupeză Viorel PC -
163. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
164. Pușcaș Vasile PSD -
165. Pușcă Mircea Valer PNL NU
166. Puzdrea Dumitru PD-L DA
167. Radan Mihai Minoritati NU
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rogin Marius PD-L DA
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM DA
172. Rusu Liviu Alin PSD -
173. Rusu Valentin PD-L -
174. Sandu Gabriel PD-L DA
175. Sandu-Capră Mihai PNL NU
176. Sasu Ion PSD -
177. Săniuță Marian-Florian PSD -
178. Săpunaru Nini PNL NU
179. Sârb Gheorghe PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL NU
181. Seres Dénes UDMR NU
182. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
183. Sóki Béla UDMR NU
184. Soporan Vasile Filip PSD -
185. Stan Ioan PSD -
186. Stanciu Anghel PSD -
187. Stativă Irinel Ioan PSD -
188. Stănescu Cristian PRM DA
189. Stoica Ion PD-L DA
190. Strungă Emil PNL NU
191. Szekely Levente Csaba UDMR NU
192. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
193. Știrbeț Cornel PD-L DA
194. Tabără Valeriu PD-L DA
195. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
196. Tănăsescu Tudor PSD -
197. Teodorescu George Alin PSD -
198. Timiș Ioan PNL NU
199. Toma Florentina Marilena PSD -
200. Toma Horia-Victor PNL NU
201. Tudor Constantin PD-L DA
202. Tudor Marcu PRM DA
203. Turc Ioan PNL NU
204. Turcan Raluca PD-L DA
205. Țundrea Ioan PC -
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
207. Ujeniuc Dragoș PNL NU
208. Ungureanu Petre PD-L DA
209. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD -
210. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
211. Ursărescu Dorinel PNL NU
212. Vainer Aurel Minoritati NU
213. Vasile Aurelia PSD -
214. Vasilescu Lia Olguța PSD -
215. Vladu Iulian PD-L DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD -
217. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
218. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 21:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro