Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
PL 251/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 15/2008 privind transmiterea unei suprafețe de teren, aflată în domeniul public al statului, din administrarea Stațiunii de Cercetare - Dezvoltare Agricolă Suceava în administrarea Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor - Direcția Sanitar-Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Suceava, în scopul construirii unui incinerator ecologic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 66 40 13 55 16 8 12 8
- voturi pentru (DA):150 59 39 12 - 15 8 11 6
- voturi împotrivă (NU):58 4 1 - 53 - - - -
- abțineri:8 3 - 1 - 1 - 1 2
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PD-L -
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L NU
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Canacheu Costică PD-L NU
39. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PD-L NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L NU
52. Constantinescu Anca PD-L NU
53. Constantinescu Viorel PD-L NU
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dragomir Dumitru - DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L NU
69. Ehling Elena PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Fuia Stelian PD-L NU
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Grigore Dan PC DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - Abținere
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hellvig Eduard Raul PNL DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Hoinaru Marian PD-L NU
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L NU
95. Ilie Cristian PD-L NU
96. Ionescu Daniel PD-L NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
99. Iriza Marius PRM DA
100. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
106. Lificiu Petru PD-L NU
107. Liga Dănuț PD-L NU
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Magheru Paul PRM DA
111. Manda Iulian Claudiu PSD DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Micle Ioan Radu PNL DA
124. Mihalache Sorin Dan PSD DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PC DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mocanu Alexandru PD-L NU
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
134. Momanu Corneliu PD-L NU
135. Movilă Petru PD-L NU
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel PD-L NU
144. Oltean Ioan PD-L NU
145. Olteanu Bogdan PNL DA
146. Oprea Gabriel PSD DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pardău Dumitru PD-L -
149. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
150. Păun Nicolae Minoritati DA
151. Petrea Constantin PD-L NU
152. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
153. Plăiașu Gabriel PNL DA
154. Podgorean Radu PSD DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popescu Corneliu PD-L NU
159. Popescu Ionica Constanța PC DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
161. Pupeză Viorel PC DA
162. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
163. Pușcaș Vasile PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Rădulescu Cristian PD-L NU
166. Rogin Marius PD-L NU
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
168. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
169. Rusu Liviu Alin PSD DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Rusu Valentin PD-L NU
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel PD-L NU
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD NU
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Sârb Gheorghe PD-L NU
179. Sârbu Marian PSD DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sóki Béla UDMR DA
183. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
184. Stan Ioan PSD DA
185. Stanciu Anghel PSD NU
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
188. Stănescu Cristian PRM DA
189. Stoica Ion PD-L NU
190. Străchinaru Petre PD-L NU
191. Strungă Emil PNL DA
192. Szekely Levente Csaba UDMR DA
193. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
194. Știrbeț Cornel PD-L NU
195. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
196. Tănăsescu Tudor PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR Abținere
202. Tudor Constantin PD-L NU
203. Turc Ioan PNL DA
204. Turcan Raluca PD-L NU
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
206. Ujeniuc Dragoș PNL DA
207. Ungureanu Petre PD-L NU
208. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
209. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vainer Aurel Minoritati DA
212. Varga Attila UDMR DA
213. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
214. Vladu Iulian PD-L NU
215. Voinea Florea PSD DA
216. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
217. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 3:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro