Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 157/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.146/2007 pentru aprobarea plății primelor de concediu de odihnă suspendate în perioada 2001-2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 63 40 14 56 16 8 13 8
- voturi pentru (DA):217 63 39 14 56 16 8 13 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL -
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PD-L DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PD-L DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dragomir Dumitru - DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Ehling Elena PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Fuia Stelian PD-L DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Grigore Dan PC DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hellvig Eduard Raul PNL DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PD-L DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
105. Lificiu Petru PD-L DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Micle Ioan Radu PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PC DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PD-L DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oancea Viorel PD-L DA
143. Oltean Ioan PD-L DA
144. Olteanu Bogdan PNL DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Pardău Dumitru PD-L DA
147. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
151. Plăiașu Gabriel PNL DA
152. Podgorean Radu PSD DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD DA
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Nicolae PNL DA
156. Popescu Corneliu PD-L DA
157. Popescu Ionica Constanța PC DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
159. Pupeză Viorel PC DA
160. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
161. Pușcaș Vasile PSD DA
162. Pușcă Mircea Valer PNL DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Sandu Gabriel PD-L DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârb Gheorghe PD-L DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD DA
182. Stan Ioan PSD DA
183. Stanciu Anghel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
186. Stănescu Cristian PRM DA
187. Stoica Ion PD-L DA
188. Străchinaru Petre PD-L DA
189. Strungă Emil PNL DA
190. Szekely Levente Csaba UDMR DA
191. Șandru Marcela Lavinia - DA
192. Știrbeț Cornel PD-L DA
193. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
194. Tănăsescu Tudor PSD DA
195. Timar Liviu PSD DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Toma Florentina Marilena PSD DA
198. Toma Horia-Victor PNL DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Tudor Constantin PD-L DA
201. Turc Ioan PNL DA
202. Turcan Raluca PD-L DA
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș PNL DA
205. Ungureanu Petre PD-L DA
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
207. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
208. Ursărescu Dorinel PNL DA
209. Vainer Aurel Minoritati DA
210. Varga Attila UDMR DA
211. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
212. Vasile Aurelia PSD DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Vladu Iulian PD-L DA
215. Voinea Florea PSD DA
216. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
217. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 20:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro