Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 360/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.27/2008 privind gestionarea fondurilor nerambursabile alocate de la Comunitatea Europeană din Fondul European pentru Pescuit și a fondurilor de cofinanțare și prefinanțare alocate de la bugetul de stat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:226 68 42 14 58 14 8 12 10
- voturi pentru (DA):163 66 42 14 1 14 7 12 7
- voturi împotrivă (NU):57 - - - 57 - - - -
- abțineri:4 1 - - - - 1 - 2
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD -
9. Andreica Romică PD-L NU
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L NU
38. Butnaru Vasile PSD DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L NU
43. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PD-L NU
46. Călin Ion PSD DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Cliveti Minodora PSD DA
53. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PD-L NU
56. Constantinescu Anca PD-L NU
57. Constantinescu Viorel PD-L NU
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
59. Cristea Ioan PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Diaconescu Marin PRM DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dragomir Dumitru - DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L NU
72. Ehling Elena PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Florea Damian PC Abținere
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Fuia Stelian PD-L NU
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Grigore Dan PC DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gușă Cozmin Horea - Abținere
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
92. Hellvig Eduard Raul PNL DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PD-L NU
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L NU
98. Ilie Cristian PD-L NU
99. Ionescu Daniel PD-L NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
107. Lakatos Petru UDMR DA
108. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
109. Lificiu Petru PD-L NU
110. Liga Dănuț PD-L NU
111. Longher Ghervazen Minoritati DA
112. Macaleți Costică PSD DA
113. Magheru Paul PRM DA
114. Manolescu Oana Minoritati DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
122. Meir Nati - DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Micle Ioan Radu PNL DA
125. Mihalache Sorin Dan PSD DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PC DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L NU
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mocanu Alexandru PD-L NU
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu PD-L NU
138. Movilă Petru PD-L NU
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolae Alexandri PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu - -
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oancea Viorel PD-L NU
151. Oltean Ioan PD-L NU
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Oprea Gabriel PSD DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Pardău Dumitru PD-L NU
156. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L NU
159. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
160. Plăiașu Gabriel PNL DA
161. Podgorean Radu PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popescu Corneliu PD-L NU
166. Popescu Ionica Constanța PC DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
168. Pupeză Viorel PC DA
169. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
170. Pușcaș Vasile PSD DA
171. Pușcă Mircea Valer PNL DA
172. Rădulescu Cristian PD-L NU
173. Rogin Marius PD-L NU
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
175. Rus Ioan Aurel PRM DA
176. Rusu Liviu Alin PSD DA
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Rusu Valentin PD-L NU
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu Gabriel PD-L NU
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD DA
184. Săpunaru Nini PNL DA
185. Sârb Gheorghe PD-L NU
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ion PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
195. Stănescu Cristian PRM DA
196. Stoica Ion PD-L NU
197. Străchinaru Petre PD-L NU
198. Strungă Emil PNL DA
199. Șandru Marcela Lavinia - DA
200. Știrbeț Cornel PD-L NU
201. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
202. Tănăsescu Tudor PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Todoran Pavel PSD DA
205. Toma Florentina Marilena PSD DA
206. Toma Horia-Victor PNL DA
207. Toró Tiberiu UDMR DA
208. Tudor Constantin PD-L NU
209. Turc Ioan PNL DA
210. Turcan Raluca PD-L NU
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
212. Ujeniuc Dragoș PNL DA
213. Ungureanu Petre PD-L NU
214. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
215. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
216. Ursărescu Dorinel PNL DA
217. Vainer Aurel Minoritati DA
218. Varga Attila UDMR DA
219. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
220. Vasile Aurelia PSD DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Vladu Iulian PD-L DA
223. Voinea Florea PSD DA
224. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
225. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 4:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro