Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 859/2007 privind respingerea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 97/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:231 70 42 14 57 16 9 13 10
- voturi pentru (DA):228 68 42 14 56 16 9 13 10
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andreica Romică PD-L DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L DA
38. Butnaru Vasile PSD DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PD-L DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu PC DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Cliveti Minodora PSD DA
54. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
55. Cocrea Olguța - DA
56. Codîrlă Liviu PD-L DA
57. Constantinescu Anca PD-L DA
58. Constantinescu Viorel PD-L DA
59. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
60. Cristea Ioan PNL DA
61. Cutean Vasile Emilian PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Dobre Traian PNL DA
64. Dragomir Dumitru - DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Ehling Elena PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Faina Constantin PC DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Fuia Stelian PD-L DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Grigore Dan PC DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD DA
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Hanganu Romeo Octavian - DA
95. Hellvig Eduard Raul PNL DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PD-L DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
101. Ilie Cristian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PD-L DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iriza Marius PRM DA
106. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
109. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
112. Lificiu Petru PD-L DA
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Manolescu Oana Minoritati DA
118. Marian Dan Mihai PNL DA
119. Marin Constantin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
124. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
125. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
126. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
127. Meir Nati - DA
128. Merce Ilie PRM DA
129. Micle Ioan Radu PNL DA
130. Mihalache Sorin Dan PSD DA
131. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
132. Mircea Costache PC DA
133. Mircovici Niculae Minoritati DA
134. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mohora Tudor PSD DA
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PD-L DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
145. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicolae Alexandri PNL DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu - DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pardău Dumitru PD-L DA
159. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
163. Plăiașu Gabriel PNL DA
164. Podgorean Radu PSD DA
165. Ponta Victor-Viorel PSD DA
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PNL DA
168. Popescu Corneliu PD-L DA
169. Popescu Ionica Constanța PC DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
171. Pupeză Viorel PC DA
172. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Rădulescu Cristian PD-L DA
176. Rogin Marius PD-L DA
177. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
178. Rus Ioan Aurel PRM DA
179. Rusu Liviu Alin PSD DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Rusu Valentin PD-L DA
182. Sanda Victor PSD DA
183. Sandu Gabriel PD-L DA
184. Sandu-Capră Mihai PNL DA
185. Sasu Ion PSD DA
186. Săniuță Marian-Florian PSD DA
187. Săpunaru Nini PNL DA
188. Sârb Gheorghe PD-L DA
189. Sârbu Marian PSD DA
190. Scutaru Adrian George PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sóki Béla UDMR DA
193. Soporan Vasile Filip PSD DA
194. Stan Ioan PSD DA
195. Stanciu Anghel PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
198. Stănescu Cristian PRM DA
199. Stoica Ion PD-L DA
200. Străchinaru Petre PD-L DA
201. Strungă Emil PNL DA
202. Szekely Levente Csaba UDMR DA
203. Șandru Marcela Lavinia - DA
204. Știrbeț Cornel PD-L DA
205. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
206. Tănăsescu Tudor PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Florentina Marilena PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PD-L DA
213. Turc Ioan PNL DA
214. Turcan Raluca PD-L DA
215. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Petre PD-L DA
218. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
219. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vladu Iulian PD-L DA
227. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
230. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 17:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro