Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 781/2006 privind intervențiile active în atmosferă
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:229 69 41 14 57 16 9 13 10
- voturi pentru (DA):222 65 40 14 56 15 9 13 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:6 3 1 - 1 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andreica Romică PD-L DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PD-L DA
55. Constantinescu Anca PD-L Abținere
56. Constantinescu Viorel PD-L DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
58. Cristea Ioan PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Diaconescu Marin PRM DA
61. Diaconescu Renică PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dragomir Dumitru - DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Ehling Elena PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Fuia Stelian PD-L DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Grigore Dan PC DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gubandru Aurel PSD DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Hanganu Romeo Octavian - DA
94. Hellvig Eduard Raul PNL DA
95. Hoban Ioan PNL DA
96. Hoinaru Marian PD-L DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Igaș Traian Constantin PD-L DA
100. Ilie Cristian PD-L DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PD-L DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iriza Marius PRM DA
106. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
109. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
112. Lificiu Petru PD-L DA
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Manolescu Oana Minoritati DA
118. Marian Dan Mihai PNL DA
119. Marin Constantin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Micle Ioan Radu PNL DA
129. Mihalache Sorin Dan PSD DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PC DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
135. Mocanu Alexandru PD-L DA
136. Mocanu Vasile PSD DA
137. Mohora Tudor PSD DA
138. Moisoiu Adrian PRM DA
139. Moldovan Emil Radu PSD DA
140. Momanu Corneliu PD-L DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicolae Alexandri PNL DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu - DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL Abținere
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pardău Dumitru PD-L DA
158. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
162. Plăiașu Gabriel PNL DA
163. Podgorean Radu PSD DA
164. Ponta Victor-Viorel PSD DA
165. Popa Cornel PNL DA
166. Popa Nicolae PNL DA
167. Popescu Corneliu PD-L DA
168. Popescu Ionica Constanța PC DA
169. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
170. Pupeză Viorel PC DA
171. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
172. Pușcaș Vasile PSD Abținere
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM DA
178. Rusu Liviu Alin PSD DA
179. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
180. Rusu Valentin PD-L DA
181. Sanda Victor PSD DA
182. Sandu Gabriel PD-L DA
183. Sandu-Capră Mihai PNL DA
184. Sasu Ion PSD DA
185. Săniuță Marian-Florian PSD DA
186. Sârb Gheorghe PD-L DA
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Seres Dénes UDMR Abținere
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD -
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
196. Stănescu Cristian PRM DA
197. Stoica Ion PD-L DA
198. Străchinaru Petre PD-L DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Szekely Levente Csaba UDMR DA
201. Șandru Marcela Lavinia - DA
202. Știrbeț Cornel PD-L DA
203. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
204. Tănăsescu Tudor PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Todoran Pavel PSD DA
207. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
208. Toma Horia-Victor PNL DA
209. Toró Tiberiu UDMR DA
210. Tudor Constantin PD-L DA
211. Turc Ioan PNL DA
212. Turcan Raluca PD-L DA
213. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
214. Ujeniuc Dragoș PNL DA
215. Ungureanu Petre PD-L DA
216. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
217. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
218. Ursărescu Dorinel PNL DA
219. Vainer Aurel Minoritati DA
220. Varga Attila UDMR DA
221. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
222. Vasile Aurelia PSD DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vladu Iulian PD-L DA
225. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
226. Voinea Florea PSD DA
227. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
228. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 10:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro