Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 353/2008 pentru ratificarea Acordului de împrumut (Proiect privind controlul integrat al poluării cu nutrienți) între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare și a Acordului de asistență financiară nerambursabilă acordată din Fondul Global de Mediu (Proiect privind controlul integrat al poluării cu nutrienți) între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnate la București la 28 decembrie 2007
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 68 42 13 57 15 9 13 10
- voturi pentru (DA):220 65 42 13 54 15 8 13 10
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:4 1 - - 2 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PD-L DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Butnaru Vasile PSD DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L -
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PD-L DA
55. Constantinescu Anca PD-L DA
56. Constantinescu Viorel PD-L -
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
58. Cristea Ioan PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Diaconescu Marin PRM DA
61. Diaconescu Renică PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dragomir Dumitru - DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Ehling Elena PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Fuia Stelian PD-L DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Grigore Dan PC DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gubandru Aurel PSD DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Hanganu Romeo Octavian - DA
93. Hellvig Eduard Raul PNL DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Hoinaru Marian PD-L DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ilie Cristian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PD-L Abținere
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
105. Kerekes Károly UDMR DA
106. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
107. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
108. Lakatos Petru UDMR DA
109. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
110. Lificiu Petru PD-L DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Macaleți Costică PSD DA
114. Magheru Paul PRM DA
115. Manda Iulian Claudiu PSD DA
116. Manolescu Oana Minoritati DA
117. Marian Dan Mihai PNL DA
118. Marin Constantin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
124. Meir Nati - DA
125. Merce Ilie PRM DA
126. Micle Ioan Radu PNL DA
127. Mihalache Sorin Dan PSD DA
128. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
129. Mircea Costache PC -
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PD-L DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicolae Alexandri PNL DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu - DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Pardău Dumitru PD-L DA
156. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
160. Plăiașu Gabriel PNL DA
161. Podgorean Radu PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popescu Corneliu PD-L DA
166. Popescu Ionica Constanța PC DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
168. Pupeză Viorel PC DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM DA
176. Rusu Liviu Alin PSD DA
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Rusu Valentin PD-L DA
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu Gabriel PD-L DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD DA
184. Săpunaru Nini PNL DA
185. Sârb Gheorghe PD-L DA
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ion PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
195. Stănescu Cristian PRM DA
196. Stoica Ion PD-L DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Szekely Levente Csaba UDMR DA
200. Șandru Marcela Lavinia - DA
201. Știrbeț Cornel PD-L DA
202. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
203. Tănăsescu Tudor PSD DA
204. Timar Liviu PSD DA
205. Todoran Pavel PSD DA
206. Toma Florentina Marilena PSD DA
207. Toma Horia-Victor PNL DA
208. Toró Tiberiu UDMR DA
209. Tudor Constantin PD-L DA
210. Turc Ioan PNL DA
211. Turcan Raluca PD-L DA
212. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
213. Ujeniuc Dragoș PNL DA
214. Ungureanu Petre PD-L DA
215. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
216. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
217. Ursărescu Dorinel PNL DA
218. Vainer Aurel Minoritati DA
219. Varga Attila UDMR DA
220. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
221. Vasile Aurelia PSD DA
222. Vladu Iulian PD-L DA
223. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
224. Voinea Florea PSD DA
225. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
226. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 18:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro