Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 305/2008 pentru modificarea art.2 din Ordonanței Guvernului nr.105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România, cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945, din motive etnice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:232 70 42 14 57 16 9 14 10
- voturi pentru (DA):181 68 4 12 54 11 9 13 10
- voturi împotrivă (NU):40 - 37 1 1 1 - - -
- abțineri:11 2 1 1 2 4 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PD-L DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
37. Burnei Ion PSD DA
38. Bușoi Diana Maria PD-L DA
39. Butnaru Vasile PSD DA
40. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Calimente Mihăiță PNL NU
43. Canacheu Costică PD-L DA
44. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
45. Călian Petru PD-L DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu PC DA
52. Ciopraga Mircea PNL NU
53. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PD-L DA
56. Constantinescu Anca PD-L DA
57. Constantinescu Viorel PD-L DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
59. Cristea Ioan PNL NU
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Diaconescu Marin PRM DA
62. Diaconescu Renică PSD DA
63. Dobre Traian PNL NU
64. Dragomir Dumitru - DA
65. Dragomir Gheorghe PNL NU
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Ehling Elena PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Faina Constantin PC DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
80. Fuia Stelian PD-L DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL NU
87. Ghișe Ioan PNL NU
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Grigore Dan PC DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD DA
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Hanganu Romeo Octavian - DA
95. Hellvig Eduard Raul PNL NU
96. Hoban Ioan PNL NU
97. Hoinaru Marian PD-L DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
101. Ilie Cristian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PD-L Abținere
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iriza Marius PRM DA
106. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
109. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
110. Lakatos Petru UDMR Abținere
111. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
112. Lificiu Petru PD-L DA
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Manda Iulian Claudiu PSD DA
118. Manolescu Oana Minoritati DA
119. Marian Dan Mihai PNL NU
120. Marin Constantin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Máté András-Levente UDMR DA
123. Matei Cătălin Lucian PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
125. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
126. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
127. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
128. Meir Nati - DA
129. Merce Ilie PRM DA
130. Micle Ioan Radu PNL NU
131. Mihalache Sorin Dan PSD DA
132. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
133. Mircea Costache PC DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
137. Mocanu Alexandru PD-L DA
138. Mocanu Vasile PSD DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM DA
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PD-L DA
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
146. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Nedelcu Gabriela PSD DA
149. Nica Dan PSD DA
150. Nicolae Alexandri PNL NU
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu - DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL NU
157. Oprea Gabriel PSD DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Pardău Dumitru PD-L DA
160. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
161. Păun Nicolae Minoritati DA
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
164. Plăiașu Gabriel PNL NU
165. Podgorean Radu PSD DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Popa Cornel PNL Abținere
168. Popa Nicolae PNL NU
169. Popescu Corneliu PD-L DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
172. Pupeză Viorel PC DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Pușcă Mircea Valer PNL NU
176. Radan Mihai Minoritati DA
177. Rădulescu Cristian PD-L DA
178. Rogin Marius PD-L DA
179. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
180. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
181. Rusu Liviu Alin PSD DA
182. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
183. Rusu Valentin PD-L DA
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu Gabriel PD-L DA
186. Sandu-Capră Mihai PNL DA
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
189. Săpunaru Nini PNL NU
190. Sârb Gheorghe PD-L DA
191. Sârbu Marian PSD DA
192. Scutaru Adrian George PNL NU
193. Seres Dénes UDMR Abținere
194. Sóki Béla UDMR DA
195. Soporan Vasile Filip PSD DA
196. Stan Ioan PSD DA
197. Stanciu Anghel PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
200. Stănescu Cristian PRM DA
201. Stoica Ion PD-L DA
202. Străchinaru Petre PD-L DA
203. Strungă Emil PNL DA
204. Szekely Levente Csaba UDMR DA
205. Șandru Marcela Lavinia - DA
206. Știrbeț Cornel PD-L DA
207. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
208. Tănăsescu Tudor PSD DA
209. Timar Liviu PSD DA
210. Todoran Pavel PSD DA
211. Toma Florentina Marilena PSD DA
212. Toma Horia-Victor PNL NU
213. Toró Tiberiu UDMR Abținere
214. Tudor Constantin PD-L DA
215. Turc Ioan PNL DA
216. Turcan Raluca PD-L DA
217. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
218. Ujeniuc Dragoș PNL NU
219. Ungureanu Petre PD-L DA
220. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
221. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
222. Ursărescu Dorinel PNL NU
223. Vainer Aurel Minoritati DA
224. Varga Attila UDMR DA
225. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
226. Vasile Aurelia PSD DA
227. Vladu Iulian PD-L DA
228. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
229. Voinea Florea PSD DA
230. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
231. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 0:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro