Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 409/2006 parteneriatului public-privat pentru cercetarea științifică din domeniul agriculturii, silviculturii și industriei alimentare și din unitățile de învățământ agricol și silvic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 62 42 13 55 14 11 13 9
- voturi pentru (DA):214 61 42 12 53 14 11 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:3 1 - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PD-L DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L -
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PD-L DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Cristea Ioan PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dragomir Dumitru - DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Ehling Elena PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Fuia Stelian PD-L DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Grigore Dan PC DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gușă Cozmin Horea - -
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hellvig Eduard Raul PNL DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hogea Vlad Gabriel PC DA
93. Hoinaru Marian PD-L DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Ilie Cristian PD-L DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PD-L DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
99. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD -
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
119. Merce Ilie PRM DA
120. Micle Ioan Radu PNL DA
121. Mihalache Sorin Dan PSD DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PC DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
127. Mînzînă Ion PC DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolae Alexandri PNL DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu - DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel PD-L DA
146. Oltean Ioan PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Oprea Gabriel PSD DA
149. Ovidenie Costel - DA
150. Pardău Dumitru PD-L DA
151. Pavelescu Aurelian - DA
152. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
156. Plăiașu Gabriel PNL DA
157. Podgorean Radu PSD DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popescu Corneliu PD-L DA
162. Popescu Ionica Constanța PC DA
163. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
164. Pupeză Viorel PC DA
165. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
166. Pușcaș Vasile PSD DA
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Radan Mihai Minoritati DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Rogin Marius PD-L DA
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Liviu Alin PSD DA
174. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
175. Rusu Valentin PD-L DA
176. Sanda Victor PSD DA
177. Sandu Gabriel PD-L DA
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD DA
181. Săpunaru Nini PNL DA
182. Sârb Gheorghe PD-L DA
183. Sârbu Marian PSD DA
184. Scutaru Adrian George PNL DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
192. Stănescu Cristian PRM DA
193. Stoica Ion PD-L DA
194. Străchinaru Petre PD-L DA
195. Strungă Emil PNL DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Șandru Marcela Lavinia - DA
198. Știrbeț Cornel PD-L DA
199. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
200. Tănăsescu Tudor PSD DA
201. Timar Liviu PSD DA
202. Toma Florentina Marilena PSD DA
203. Toma Horia-Victor PNL DA
204. Turc Ioan PNL DA
205. Turcan Raluca PD-L DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș PNL DA
208. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
209. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vainer Aurel Minoritati DA
212. Varga Attila UDMR DA
213. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
214. Vasile Aurelia PSD DA
215. Vladu Iulian PD-L DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro