Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
PL 387/2008 pentru modificarea art.26 alin.(6) lit.b) din Ordonanța Guvernului nr.42/2004 privind organizarea activității sanitar-veterinare și pentru siguranța alimentelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 63 42 11 54 15 8 13 9
- voturi pentru (DA):212 62 42 11 52 15 8 13 9
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L -
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Călian Petru PD-L DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PD-L DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Cristea Ioan PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dragomir Dumitru - DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Ehling Elena PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Fuia Stelian PD-L DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Grigore Dan PC DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hellvig Eduard Raul PNL DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Hoinaru Marian PD-L DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Ilie Cristian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
115. Micle Ioan Radu PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PC DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mînzînă Ion PC DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Movilă Petru PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicolae Alexandri PNL DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nistoran Dorin-Liviu - DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PD-L DA
141. Oltean Ioan PD-L DA
142. Olteanu Bogdan PNL DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Pardău Dumitru PD-L DA
145. Pavelescu Aurelian - DA
146. Paveliu Marian Sorin PD-L -
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popescu Corneliu PD-L DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
158. Pupeză Viorel PC DA
159. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
160. Pușcaș Vasile PSD DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Sandu Gabriel PD-L DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârb Gheorghe PD-L DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD DA
182. Stan Ion PSD DA
183. Stanciu Anghel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
186. Stănescu Cristian PRM DA
187. Stoica Ion PD-L DA
188. Străchinaru Petre PD-L DA
189. Strungă Emil PNL DA
190. Szekely Levente Csaba UDMR DA
191. Șandru Marcela Lavinia - DA
192. Știrbeț Cornel PD-L DA
193. Știucă Alecsandru PSD DA
194. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
195. Tănăsescu Tudor PSD DA
196. Timar Liviu PSD DA
197. Todoran Pavel PSD DA
198. Toma Florentina Marilena PSD DA
199. Toma Horia-Victor PNL DA
200. Turc Ioan PNL DA
201. Turcan Raluca PD-L DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș PNL DA
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
205. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
206. Ursărescu Dorinel PNL DA
207. Vainer Aurel Minoritati DA
208. Varga Attila UDMR DA
209. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
210. Vasile Aurelia PSD DA
211. Vladu Iulian PD-L DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 10:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro