Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2008 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 23 septembrie 2008, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 309/2008 privind modificarea Legii 19 din 17 martie 2000, privind sistemul de pensii și alte drepturi de asigurări sociale cu modificările și completările ulterioare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 62 40 12 56 14 10 12 8
- voturi pentru (DA):208 60 40 12 56 12 9 12 7
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - 2 - - 1
- abțineri:3 2 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Călian Petru PD-L DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PD-L DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PD-L DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PSD DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Ehling Elena PSD DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Fuia Stelian PD-L DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - NU
83. Grigore Dan PC DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PD-L DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
100. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Magheru Paul PRM DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Micle Ioan Radu PNL DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PC DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
121. Mînzînă Ion PC DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Movilă Petru PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicolae Alexandri PNL DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nistoran Dorin-Liviu - DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PD-L DA
141. Oltean Ioan PD-L DA
142. Olteanu Bogdan PNL DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Pardău Dumitru PD-L DA
145. Pavelescu Aurelian - DA
146. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
150. Plăiașu Gabriel PNL DA
151. Podgorean Radu PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popescu Corneliu PD-L DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
158. Pupeză Viorel PC DA
159. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
160. Pușcaș Vasile PSD Abținere
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Liviu Alin PSD DA
168. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
169. Rusu Valentin PD-L DA
170. Sandu Gabriel PD-L DA
171. Sandu-Capră Mihai PNL DA
172. Sasu Ion PSD DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Săpunaru Nini PNL DA
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Scutaru Adrian George PNL DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD DA
180. Stan Ion PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
184. Stănescu Cristian PRM DA
185. Stoica Ion PD-L DA
186. Străchinaru Petre PD-L DA
187. Strungă Emil PNL DA
188. Szekely Levente Csaba UDMR DA
189. Șandru Marcela Lavinia - DA
190. Știrbeț Cornel PD-L DA
191. Știucă Alecsandru PSD DA
192. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
193. Tănăsescu Tudor PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Todoran Pavel PSD DA
196. Toma Florentina Marilena PSD DA
197. Toma Horia-Victor PNL DA
198. Turc Ioan PNL DA
199. Turcan Raluca PD-L DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ujeniuc Dragoș PNL DA
202. Ungureanu Petre PD-L DA
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Varga Attila UDMR DA
207. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vladu Iulian PD-L DA
210. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
211. Voinea Florea PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 9:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro