Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:37

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 835/2007 privind regimul juridic al falezelor și plajelor Mării Negre
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:221 82 32 15 46 16 6 14 10
- voturi pentru (DA):167 79 27 15 1 16 6 14 9
- voturi împotrivă (NU):48 2 3 - 43 - - - -
- abțineri:5 1 2 - 2 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almășan Liviu PD-L NU
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Becșenescu Dumitru - DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
38. Burnei Ion PSD DA
39. Bușoi Diana Maria PD-L NU
40. Butnaru Vasile PSD DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Canacheu Costică PD-L NU
43. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
50. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PD-L NU
53. Constantinescu Anca PD-L NU
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Ehling Elena PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PNL DA
69. Fenechiu Relu PNL NU
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L NU
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD DA
78. Georgescu Filip PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Grigore Dan PC DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian - DA
87. Hellvig Eduard Raul PNL DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L NU
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
95. Ionescu Daniel PD-L NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
100. Jipa Florina Ruxandra PSD NU
101. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L NU
107. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
108. Lificiu Petru PD-L NU
109. Liga Dănuț PD-L NU
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PNL NU
115. Marin Constantin PSD NU
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micle Ioan Radu PNL Abținere
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihalache Sorin Dan PSD DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L NU
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
131. Mitrea Manuela PSD DA
132. Mocanu Alexandru PD-L NU
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - -
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PD-L NU
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu - DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel PD-L NU
153. Oltean Ioan PD-L NU
154. Oprea Gabriel PSD DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Pavelescu Aurelian - DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
159. Plăiașu Gabriel PNL DA
160. Podgorean Radu PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popeangă Petre PRM DA
166. Popescu Ionica Constanța PC DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
168. Pupeză Viorel PC DA
169. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Rădulescu Cristian PD-L NU
173. Rogin Marius PD-L NU
174. Rus Ioan Aurel PRM DA
175. Rusu Liviu Alin PSD DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Rusu Valentin PD-L NU
178. Sanda Victor PSD DA
179. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Sârb Gheorghe PD-L NU
182. Scutaru Adrian George PNL Abținere
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD DA
186. Stan Ioan PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
189. Stoica Ion PD-L NU
190. Străchinaru Petre PD-L NU
191. Strungă Emil PNL NU
192. Șandru Marcela Lavinia - DA
193. Știrbeț Cornel PD-L NU
194. Tabără Valeriu PD-L Abținere
195. Tămagă Constantin PSD DA
196. Tănăsescu Tudor PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR DA
202. Tudor Marcu PRM DA
203. Tudose Mihai PSD DA
204. Turc Ioan PNL DA
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ujeniuc Dragoș PNL DA
208. Ungureanu Petre PD-L NU
209. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
210. Vainer Aurel Minoritati DA
211. Varga Attila UDMR DA
212. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
213. Vasile Aurelia PSD DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Vlădoiu Aurel PSD DA
217. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
218. Voinea Florea PSD DA
219. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
220. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 9:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro