Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:43 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:43

Subiect vot: Vot final
PL 436/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 48/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.94/1999 privind participarea României la procedurile în fața Curții Europene a Drepturilor Omului și a Comitetului Miniștrilor ale Consiliului Europei și exercitarea dreptului de regres al statului în urma hotărârilor și convențiilor de rezolvare pe cale amiabilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 79 31 16 44 16 5 14 9
- voturi pentru (DA):210 78 31 15 43 16 5 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almășan Liviu PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Becșenescu Dumitru - DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
37. Burnei Ion PSD DA
38. Bușoi Diana Maria PD-L DA
39. Butnaru Vasile PSD DA
40. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
45. Călin Ion PSD DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Constantinescu Anca PD-L Abținere
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Cristea Ioan PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Ehling Elena PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PNL DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Grigore Dan PC DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian - DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PD-L DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micle Ioan Radu PNL DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihalache Sorin Dan PSD DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu - DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PD-L DA
149. Ovidenie Costel - DA
150. Pavelescu Aurelian - -
151. Păun Nicolae Minoritati DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Plăiașu Gabriel PNL DA
154. Podgorean Radu PSD DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Daniela PC DA
158. Popa Nicolae PNL DA
159. Popeangă Petre PRM DA
160. Popescu Corneliu PD-L DA
161. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
162. Pupeză Viorel PC DA
163. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Radan Mihai Minoritati DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Liviu Alin PSD DA
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Rusu Valentin PD-L DA
173. Sanda Victor PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârb Gheorghe PD-L DA
177. Scutaru Adrian George PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Soporan Vasile Filip PSD DA
181. Stan Ioan PSD DA
182. Stanciu Anghel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
185. Stoica Ion PD-L DA
186. Străchinaru Petre PD-L DA
187. Strungă Emil PNL DA
188. Șandru Marcela Lavinia - DA
189. Știrbeț Cornel PD-L DA
190. Tămagă Constantin PSD DA
191. Tănăsescu Tudor PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toró Tiberiu UDMR DA
196. Tudor Marcu PRM DA
197. Tudose Mihai PSD DA
198. Turc Ioan PNL DA
199. Țundrea Ioan PC DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ujeniuc Dragoș PNL DA
202. Ungureanu Petre PD-L DA
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
207. Vasile Aurelia PSD DA
208. Vladu Iulian PD-L DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Voinea Florea PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 13:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro