Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:45 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:45

Subiect vot: Vot final
PL 464/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2008 pentru abrogarea Ordonanței Guvernului nr.76/2000 pentru acceptarea Rezoluției A.747(18) referitoare la aplicarea măsurării tonajului tancurilor de balast separat la navele petroliere, adoptată la 4 noiembrie 1993 de Adunarea Organizației Maritime Internaționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:211 78 31 16 43 16 4 14 9
- voturi pentru (DA):208 75 31 16 43 16 4 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L DA
38. Butnaru Vasile PSD DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PNL DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Grigore Dan PC DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD -
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian - DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
97. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micle Ioan Radu PNL DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihalache Sorin Dan PSD DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu - DA
144. Oancea Viorel PD-L DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Pavelescu Aurelian - DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Plăiașu Gabriel PNL DA
150. Podgorean Radu PSD DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Popa Cornel PNL DA
153. Popa Nicolae PNL DA
154. Popeangă Petre PRM DA
155. Popescu Corneliu PD-L DA
156. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
157. Pupeză Viorel PC DA
158. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
163. Rus Ioan Aurel PRM DA
164. Rusu Liviu Alin PSD DA
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Rusu Valentin PD-L DA
167. Sanda Victor PSD DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârb Gheorghe PD-L DA
171. Scutaru Adrian George PNL DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Soporan Vasile Filip PSD DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stanciu Anghel PSD DA
177. Stativă Irinel Ioan PSD DA
178. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
179. Stoica Ion PD-L DA
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Șandru Marcela Lavinia - DA
183. Știrbeț Cornel PD-L DA
184. Știucă Alecsandru PSD DA
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tămagă Constantin PSD DA
187. Tănăsescu Tudor PSD DA
188. Timar Liviu PSD DA
189. Todoran Pavel PSD DA
190. Toma Florentina Marilena PSD DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Marcu PRM DA
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Turc Ioan PNL DA
195. Țundrea Ioan PC DA
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
197. Ujeniuc Dragoș PNL DA
198. Ungureanu Petre PD-L DA
199. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
200. Vainer Aurel Minoritati DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
203. Vasile Aurelia PSD DA
204. Vladu Iulian PD-L DA
205. Vlase Petru Gabriel PSD DA
206. Vlădoiu Aurel PSD DA
207. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
208. Voinea Florea PSD DA
209. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
210. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 mai 2019, 0:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro