Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:46 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:46

Subiect vot: Vot final
PL 532/2008 pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995 și a Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 74 31 15 45 16 5 14 8
- voturi pentru (DA):205 74 31 15 44 16 5 12 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Constantinescu Anca PD-L Abținere
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Grigore Dan PC DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Ignat Miron Minoritati -
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
93. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Liga Dănuț PD-L DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Micle Ioan Radu PNL DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
123. Mohora Tudor PSD DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nedelcu Gabriela PSD DA
134. Nica Dan PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
138. Nistoran Dorin-Liviu - DA
139. Oancea Viorel PD-L DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Pavelescu Aurelian - DA
142. Păun Nicolae Minoritati DA
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Plăiașu Gabriel PNL DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Ponta Victor-Viorel PSD DA
147. Popa Cornel PNL DA
148. Popa Daniela PC DA
149. Popa Nicolae PNL DA
150. Popeangă Petre PRM DA
151. Popescu Corneliu PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
153. Pupeză Viorel PC DA
154. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Radan Mihai Minoritati -
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Liviu Alin PSD DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Rusu Valentin PD-L DA
164. Sanda Victor PSD DA
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârb Gheorghe PD-L DA
168. Scutaru Adrian George PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
175. Stoica Ion PD-L DA
176. Străchinaru Petre PD-L DA
177. Strungă Emil PNL DA
178. Șandru Marcela Lavinia - DA
179. Știrbeț Cornel PD-L DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L DA
182. Tămagă Constantin PSD DA
183. Tănăsescu Tudor PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Todoran Pavel PSD DA
186. Toma Florentina Marilena PSD DA
187. Toró Tiberiu UDMR DA
188. Tudor Marcu PRM DA
189. Tudose Mihai PSD DA
190. Turc Ioan PNL DA
191. Țundrea Ioan PC DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL DA
194. Ungureanu Petre PD-L DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Vainer Aurel Minoritati DA
197. Varga Attila UDMR DA
198. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
199. Vasile Aurelia PSD DA
200. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
201. Vladu Iulian PD-L DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
205. Voinea Florea PSD DA
206. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
207. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 mai 2019, 2:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro