Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:47 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
PL 468/2008 pentru denunțarea Acordului de cooperare dintre Guvernul României și Guvernul Statelor Unite ale Americii privind aplicațiile pașnice ale energiei nucleare, semnat la Washington la 15 iulie 1998
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 75 32 15 44 15 5 14 8
- voturi pentru (DA):201 72 32 12 44 15 5 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:4 1 - 3 - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băluț Lucian PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD -
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Grigore Dan PC DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ifrim Mircea PRM DA
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Ignat Miron Minoritati NU
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PD-L DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM Abținere
88. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
89. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
90. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lambrino Radu PD-L DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marin Constantin PSD DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mătușa Tudor PRM DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micle Ioan Radu PNL DA
113. Micula Cătălin PNL DA
114. Mihalache Sorin Dan PSD DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
123. Mohora Tudor PSD DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nedelcu Gabriela PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
136. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
137. Nistoran Dorin-Liviu - DA
138. Oancea Viorel PD-L DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pavelescu Aurelian - DA
141. Păun Nicolae Minoritati DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
144. Plăiașu Gabriel PNL DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Ponta Victor-Viorel PSD DA
147. Popa Cornel PNL DA
148. Popa Daniela PC DA
149. Popa Nicolae PNL DA
150. Popeangă Petre PRM DA
151. Popescu Corneliu PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
153. Pupeză Viorel PC DA
154. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Radan Mihai Minoritati DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Liviu Alin PSD DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Rusu Valentin PD-L DA
164. Sanda Victor PSD DA
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârb Gheorghe PD-L DA
168. Scutaru Adrian George PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stoica Ion PD-L DA
177. Străchinaru Petre PD-L DA
178. Strungă Emil PNL DA
179. Șandru Marcela Lavinia - DA
180. Știrbeț Cornel PD-L DA
181. Tabără Valeriu PD-L DA
182. Tămagă Constantin PSD DA
183. Tănăsescu Tudor PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Todoran Pavel PSD DA
186. Toma Florentina Marilena PSD DA
187. Toró Tiberiu UDMR DA
188. Tudor Marcu PRM Abținere
189. Tudose Mihai PSD DA
190. Turc Ioan PNL DA
191. Țundrea Ioan PC DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL DA
194. Ungureanu Petre PD-L DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Vainer Aurel Minoritati DA
197. Varga Attila UDMR DA
198. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
199. Vasile Aurelia PSD DA
200. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
201. Vladu Iulian PD-L DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
205. Voinea Florea PSD DA
206. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
207. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 mai 2019, 11:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro