Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:49 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:49

Subiect vot: Vot final
PL 376/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.45/2008 privind unele măsuri pentru întărirea capacității administrative a României în vederea îndeplinirii obligațiilor ce îi revin în calitatea sa de membru al Uniunii Europene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 69 29 13 43 14 5 14 7
- voturi pentru (DA):190 68 27 13 43 14 5 13 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băluț Lucian PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL -
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Duțu Stelian PD-L DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Giurgiu Mircia - DA
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Ignat Miron Minoritati Abținere
78. Ilie Cristian PD-L DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L DA
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
111. Mitrea Manuela PSD DA
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu - DA
130. Oancea Viorel PD-L DA
131. Ovidenie Costel - DA
132. Pavelescu Aurelian - DA
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Ponta Victor-Viorel PSD DA
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popa Nicolae PNL -
140. Popescu Corneliu PD-L DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
142. Pupeză Viorel PC DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM DA
150. Rusu Liviu Alin PSD DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Rusu Valentin PD-L DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L DA
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stoica Ion PD-L DA
165. Străchinaru Petre PD-L DA
166. Strungă Emil PNL DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știrbeț Cornel PD-L DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR DA
176. Tudor Marcu PRM DA
177. Turc Ioan PNL DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PD-L DA
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Varga Attila UDMR DA
185. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vladu Iulian PD-L DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 10:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro