Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:52 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:52

Subiect vot: Vot final
PL 367/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.47/2008 privind completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.9/2008 pentru stabilirea tarifului lunar al chiriei pe m² care se aplică pentru închirierea locuințelor și terenului aferent acestora, aflate în domeniul public și privat al statului, administrate de Regia Autonomă „Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat”
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 71 27 12 44 15 5 14 7
- voturi pentru (DA):135 66 26 5 1 13 5 14 5
- voturi împotrivă (NU):52 1 - 7 43 - - - 1
- abțineri:6 3 1 - - 2 - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băluț Lucian PSD DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Becșenescu Dumitru - DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L NU
33. Buzatu Dan Horațiu PNL Abținere
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
42. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
43. Constantinescu Anca PD-L NU
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L NU
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Giurgiu Mircia - DA
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hanganu Romeo Octavian - DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L NU
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilie Cristian PD-L NU
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Ionescu Daniel PD-L NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
84. Iriza Marius PRM DA
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR Abținere
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L NU
92. Liga Dănuț PD-L NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM NU
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mătușa Tudor PRM NU
104. Merce Ilie PRM DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD -
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L NU
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
111. Mitrea Manuela PSD DA
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM NU
117. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
118. Momanu Corneliu PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD Abținere
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu - DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oancea Viorel PD-L NU
132. Ovidenie Costel - DA
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L NU
135. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
136. Podgorean Radu PSD DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
138. Popa Cornel PNL DA
139. Popa Daniela PC DA
140. Popa Nicolae PNL DA
141. Popescu Corneliu PD-L NU
142. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
143. Pupeză Viorel PC DA
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rădulescu Cristian PD-L NU
148. Rogin Marius PD-L NU
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
150. Rusu Liviu Alin PSD DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Rusu Valentin PD-L NU
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L NU
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
163. Stoica Ion PD-L NU
164. Străchinaru Petre PD-L NU
165. Strungă Emil PNL DA
166. Șandru Marcela Lavinia - -
167. Știrbeț Cornel PD-L NU
168. Tabără Valeriu PD-L NU
169. Tămagă Constantin PSD NU
170. Tănăsescu Tudor PSD DA
171. Teodorescu George Alin PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR Abținere
176. Tudor Marcu PRM NU
177. Turc Ioan PNL DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PD-L NU
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Varga Attila UDMR DA
185. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vladu Iulian PD-L NU
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
192. Voinea Florea PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
194. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 ianuarie 2022, 11:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro