Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:53 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:53

Subiect vot: Vot final
PL 356/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.20/2008 privind unele măsuri pentru organizarea și desfășurarea alegerilor pentru autoritățile administrației publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 73 27 13 44 15 5 13 7
- voturi pentru (DA):140 71 27 6 1 13 5 12 5
- voturi împotrivă (NU):45 - - 3 40 - - - 2
- abțineri:11 2 - 4 3 1 - 1 -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L NU
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L NU
34. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
42. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
43. Constantinescu Anca PD-L NU
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L NU
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Giurgiu Mircia - NU
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hanganu Romeo Octavian - DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilie Cristian PD-L NU
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Ionescu Daniel PD-L NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
84. Iriza Marius PRM Abținere
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR -
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L NU
92. Liga Dănuț PD-L NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM NU
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM Abținere
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L NU
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Mocanu Alexandru PD-L NU
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
118. Mohora Tudor PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM NU
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L NU
122. Munteanu Ioan PSD Abținere
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Oancea Viorel PD-L NU
135. Ovidenie Costel - DA
136. Păun Nicolae Minoritati DA
137. Petrea Constantin PD-L NU
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Ponta Victor-Viorel PSD DA
140. Popa Cornel PNL DA
141. Popa Daniela PC DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L NU
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Radan Mihai Minoritati DA
149. Rădulescu Cristian PD-L NU
150. Rogin Marius PD-L NU
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
152. Rus Ioan Aurel PRM DA
153. Rusu Liviu Alin PSD DA
154. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
155. Rusu Valentin PD-L NU
156. Săniuță Marian-Florian PSD DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârb Gheorghe PD-L NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Soporan Vasile Filip PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stanciu Anghel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
166. Stoica Ion PD-L DA
167. Străchinaru Petre PD-L NU
168. Strungă Emil PNL DA
169. Șandru Marcela Lavinia - DA
170. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
171. Tabără Valeriu PD-L NU
172. Tămagă Constantin PSD DA
173. Tănăsescu Tudor PSD DA
174. Timar Liviu PSD DA
175. Todoran Pavel PSD DA
176. Toma Florentina Marilena PSD DA
177. Toró Tiberiu UDMR Abținere
178. Tudor Marcu PRM Abținere
179. Turc Ioan PNL DA
180. Țundrea Ioan PC DA
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ujeniuc Dragoș PNL DA
183. Ungureanu Petre PD-L Abținere
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L NU
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 ianuarie 2022, 11:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro