Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:53 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:53

Subiect vot: Vot final
PL 372/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.40/2008 pentru modificarea art.40 din Legea nr.16/2007 privind organizarea și exercitarea profesiei de geodez
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:192 72 27 11 43 14 5 14 6
- voturi pentru (DA):144 71 27 9 - 14 5 14 4
- voturi împotrivă (NU):43 - - - 42 - - - 1
- abțineri:3 1 - - 1 - - - 1
- nu au votat:2 - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băluț Lucian PSD DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Becșenescu Dumitru - DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L NU
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L NU
34. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
41. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
42. Constantinescu Anca PD-L NU
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L Abținere
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Fuia Stelian PD-L NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Giurgiu Mircia - Abținere
66. Grigore Dan PC DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Hoban Ioan PNL DA
71. Hrebenciuc Viorel PSD DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L NU
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Ilie Cristian PD-L NU
77. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
78. Ionescu Daniel PD-L NU
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
81. Iriza Marius PRM DA
82. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
83. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
86. Lakatos Petru UDMR DA
87. Lambrino Radu PD-L NU
88. Liga Dănuț PD-L NU
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Manda Iulian Claudiu PSD DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L NU
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
110. Mitrea Manuela PSD DA
111. Mocanu Alexandru PD-L NU
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
114. Mohora Tudor PSD DA
115. Moisoiu Adrian PRM DA
116. Moldovan Emil Radu PSD DA
117. Momanu Corneliu PD-L NU
118. Munteanu Ioan PSD Abținere
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Năstase Adrian PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
127. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
128. Nistoran Dorin-Liviu - DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Oancea Viorel PD-L NU
131. Ovidenie Costel - DA
132. Păun Nicolae Minoritati DA
133. Petrea Constantin PD-L NU
134. Podgorean Radu PSD DA
135. Ponta Victor-Viorel PSD DA
136. Popa Cornel PNL DA
137. Popa Daniela PC DA
138. Popa Nicolae PNL DA
139. Popescu Corneliu PD-L NU
140. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
141. Pupeză Viorel PC DA
142. Purceld Octavian-Mircea PRM -
143. Pușcă Mircea Valer PNL DA
144. Radan Mihai Minoritati DA
145. Rădulescu Cristian PD-L NU
146. Rogin Marius PD-L NU
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
148. Rusu Liviu Alin PSD DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Rusu Valentin PD-L NU
151. Săniuță Marian-Florian PSD DA
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sârb Gheorghe PD-L NU
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Soporan Vasile Filip PSD DA
158. Stan Ioan PSD DA
159. Stanciu Anghel PSD DA
160. Stativă Irinel Ioan PSD DA
161. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
162. Stoica Ion PD-L NU
163. Străchinaru Petre PD-L NU
164. Strungă Emil PNL DA
165. Șandru Marcela Lavinia - DA
166. Știrbeț Cornel PD-L NU
167. Tabără Valeriu PD-L NU
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Tănăsescu Tudor PSD DA
170. Timar Liviu PSD DA
171. Todoran Pavel PSD DA
172. Toma Florentina Marilena PSD DA
173. Toró Tiberiu UDMR DA
174. Tudor Marcu PRM DA
175. Turc Ioan PNL DA
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Petre PD-L NU
180. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
181. Vainer Aurel Minoritati DA
182. Varga Attila UDMR DA
183. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
184. Vasile Aurelia PSD DA
185. Vladu Iulian PD-L NU
186. Vlase Petru Gabriel PSD DA
187. Vlădoiu Aurel PSD DA
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
191. Zamfirescu Dan Dumitru PRM -
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 mai 2019, 9:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro