Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:56 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:56

Subiect vot: Vot final
PL 491/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.67/2008 privind organizarea și funcționarea Sistemului Informațional pentru Piața Produselor Agricole și Alimentare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 74 28 12 44 13 5 14 5
- voturi pentru (DA):148 74 27 12 - 13 5 14 3
- voturi împotrivă (NU):44 - - - 43 - - - 1
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L NU
34. Buzatu Dan Horațiu PNL -
35. Canacheu Costică PD-L NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L NU
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L NU
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L NU
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Giurgiu Mircia - Abținere
71. Grigore Dan PC DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hrebenciuc Viorel PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L NU
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilie Cristian PD-L NU
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
83. Ionescu Daniel PD-L NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iriza Marius PRM DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L NU
92. Liga Dănuț PD-L NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihalache Sorin Dan PSD DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L NU
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Mocanu Alexandru PD-L NU
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
118. Mohora Tudor PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L NU
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Oancea Viorel PD-L NU
134. Păun Nicolae Minoritati DA
135. Petrea Constantin PD-L NU
136. Podgorean Radu PSD DA
137. Ponta Victor-Viorel PSD DA
138. Popa Cornel PNL DA
139. Popa Daniela PC DA
140. Popa Nicolae PNL DA
141. Popescu Corneliu PD-L NU
142. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
143. Pupeză Viorel PC DA
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rădulescu Cristian PD-L NU
148. Rogin Marius PD-L NU
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
150. Rusu Liviu Alin PSD DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Rusu Valentin PD-L NU
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L NU
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stoica Ion PD-L NU
165. Străchinaru Petre PD-L NU
166. Strungă Emil PNL DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știrbeț Cornel PD-L NU
169. Tabără Valeriu PD-L Abținere
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR DA
176. Tudor Marcu PRM DA
177. Turc Ioan PNL DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PD-L NU
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Vainer Aurel Minoritati DA
184. Varga Attila UDMR DA
185. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vladu Iulian PD-L NU
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
192. Voinea Florea PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
194. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 ianuarie 2022, 11:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro